Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Turniej ATP w Indian Wells: Roger Federer wiecznie młody

AFP
W Indian Wells przegrali Novak Djoković i Rafael Nadal. Serba pokonał Nick Kyrgios, Hiszpana Roger Federer. A Łukasz Kubot wcišż w grze.

Stawiać na pištkowy ćwierćfinał Kyrgios – Federer nie było sprawš oczywistš, ale były powody, by wierzyć w sukces krnšbrnego Australijczyka, który zwyciężył Djokovicia 6:4, 7:6 (7-3).

Ledwie 12 dni temu pokonał go w Acapulco 7:6 (11-9), 7:5, pokonanemu zapewne zależało na rewanżu oraz przedłużeniu ładnej passy 18 kolejnych zwycięstw w Indian Wells, lecz te pragnienia nie pomogły – Serb szybko zaczšł okazywać frustrację, zniszczył w czasie meczu dwie rakiety, po niespełna dwóch godzinach musiał żegnać się z turniejem.

Były lider rankingu œwiatowego nie odzyskał znanej pewnoœci siebie, aura niezwyciężonoœci jak rok temu uleciała, tak nie wraca, choć nikt jeszcze głoœno nie mówi o głębokim kryzysie. Kyrgios przeciwnie – wyraŸnie odzyskał rezon po miesišcach walki z wewnętrznymi demonami i zewnętrznš krytykš nagannego zachowania na kortach.

Cišg dalszy będzie bardzo interesujšcy, bo Australijczyk zagra w ćwierćfinale z Federerem, który trochę za szybko jak na wspomnienia z wielu poprzednich meczów wygrał z Nadalem 6:2, 6:3. Klasyka w tym meczu była, ale tylko po szwajcarskiej stronie – mistrz Roger bawił się grš, wyglšdał młodziej od hiszpańskiego rywala, odbijał piłki z dawnš gracjš i lekkoœciš, słowem – chciało się patrzeć. I trudno było wierzyć w twardš statystykę: z 36 meczów Federera z Nadalem Szwajcar wygrał dopiero 13. raz.

Panie dotarły w Indian Wells już do półfinałów, zagra w nich m.in. Swietłana Kuzniecowa, której zwycięstwa majš znaczenie dla Agnieszki Radwańskiej. Jeœli Rosjanka pokona w pištek Karolinę Pliskovš i znajdzie się w finale, to zepchnie Polkę na ósme miejsce w poniedziałkowej klasyfikacji WTA.

Dobra wiadomoœć z Kalifornii jest taka, że trzeci mecz wygrali debliœci Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polak z Brazylijczykiem pokonali skleconš naprędce parę Nick Kyrgios i Nenad Zimonjić 6:1, 6:3 i majš przed sobš spotkanie z Jamie Murrayem i Bruno Soaresem. Wygrajš – będzie finał.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL