Djoković wygrał na kortach Wimbledonu

Novak Djoković pokonał Kevina Andersona 6:2, 6:2, 7:6 w finale Wimbledonu i wywalczył swój trzynasty wielkoszlemowy tytuł - pisze Onet.pl

Publikacja: 15.07.2018 17:47

Serb po raz czwarty triumfował na londyńskiej trawie. Dzięki temu zwycięstwu wróci do czołowej dziesiątki rankingu ATP.

Wimbledon: Novak Djoković z czwartym tytułem w Londynie

13 minut temu

Novak Djoković pokonał Kevina Andersona 6:2, 6:2, 7:6 w finale Wimbledonu i wywalczył swój trzynasty wielkoszlemowy tytuł. Serb po raz czwarty triumfował na londyńskiej trawie. Dzięki temu zwycięstwu wróci do czołowej dziesiątki rankingu ATP.

Novak Djoković

Novak Djoković w niedzielnym finale walczył o trzynasty wielkoszlemowy tytuł. Ostatnie miesiące były jednak dla Serba bardzo trudne. Po ubiegłorocznym Wimbledonie musiał zakończyć sezon ze względu na kontuzję łokcia, a po powrocie jego forma nie imponowała. Zmieniło się to w maju, kiedy to zaczął grać tak, jak za czasów, gdy był liderem rankingu ATP.

"Nole" swój ostatni tytuł wywalczył w 2016 roku we French Open. Na Wimbledonie wygrywał w latach 2011, 2014 i 2015. W finale ostatni raz zagrał podczas US Open 2016. Jego rywal mógł pochwalić się dużo skromniejszym dorobkiem. Dotychczas jego najlepszym wynikiem na Wimbledonie była 1/8 finału. Anderson stał się także pierwszym zawodnikiem z RPA od 1921 roku, który awansował do finału londyńskiego turnieju. Obaj tenisiści zagrali do tej pory sześć razy. Pięciokrotnie lepszy był Djoković, a tylko raz wygrał Anderson.

\n","provider":"OnettvVideo"},"publicationId":{"type":"pulsembed","pulsembed":{"id":"rkJPKJtmX","client":"412de06c-a0b6-483b-8350-622e8e600dee"}},"caption":"Kibicuj z Onet Rano. Marcin Stus: Griezmann pokazał, że jest wielkim piłkarzem"}" data-run-module-isrun="1">

Pierwszy set doskonale rozpoczął się dla Djokovicia, który przełamał rywala już w pierwszym gemie. Trzy kolejne nie przyniosły przełamań, ale już w piątym gemie Serb znów okazał się lepszy i wyszedł na prowadzenie 4:1. Od tego momentu mógł kontrolować przebieg seta, wygrywając tylko swoje podania. Ostatecznie wykorzystał pierwszą piłkę setową, wygrywając 6:2.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Już w pierwszym gemie Djoković przełamał Andersona, a w kolejnych trzech gemach obaj wygrywali swoje podania. Przy stanie 3:1 dla Djokovicia Serb przełamał zawodnika z RPA, a potem do końca pilnował swojego podania. W ósmym gemie Anderson miał wprawdzie break pointa, ale "Nole" się obronił, a potem wygrał całego seta.

Trzeci set miał zupełnie inny przebieg. Djoković podobnie jak przez cały mecz pilnował swojego podania, ale Anderson także nie pozwalał rywalowi na przełamanie. Dopiero w dziesiątym gemie tenisista z RPA miał dwie szanse na przełamanie, ale "Nole" zdołał się obronić. Podobnie było w dwunastym gemie i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Do stanu 2-1 dla Djokovicia każdy wygrywał swoje podanie, ale potem Serb wygrał dwie piłki przy podaniu rywala i wyszedł na 4:1. "Nole" wygrał jeszcze trzy piłki, oddając rywalowi dwa punkty i ostatecznie triumfował 7:3. Tym samym Djoković wygrał trzeciego seta i cały mecz. Serb wywalczył w ten sposób swój trzynasty wielkoszlemowy tytuł i czwarty na Wimbledonie. Wróci tym samym do czołowej dziesiątki rankingu ATP. Anderson po londyńskim turnieju będzie na piątej lokacie.

Kevin Anderson - Novak Djoković 2:6, 2:6, 6:7

Kompaktowy Lexus CT już od 99 900 złReklama

Giro Rosa 2018: Katarzyna Niewiadoma trzecia na 10. etapie

Recommendations dostarczone przez plista

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Najpopularniejsze dziś w Onecie

"Brzęczek nie zaczął jeszcze pracy z kadrą, a już zadano mu cios poniżej pasa. To paranoja"

Mroczna przeszłość Iwulskiego, akta IPN przeczą jego wersji

Rzut karny dla Francji po VAR!

Nagranie z pięcioletnim Modriciem pędzącym kozy jest hitem sieci. Zobaczcie

Gafy Trumpa podczas spotkania z królową. "Zniewaga dla Wielkiej Brytanii"

Mazurek o słowach Tuska: nie chce przegrać z Dudą

Kate i William na finale Wimbledonu. Księżna przykuła uwagę kreacją

Zbigniew Boniek w punktach odpowiedział na pretensje De Biasiego

Karol i William odmówili spotkania z Trumpem

Uwaga!: Borelioza zniszczyła życie ich rodziny

PŚ: Rozpacz reprezentantki Polski, polały się łzy. "Mam dosyć"

Mocne słowa Zbigniewa Bońka po Superpucharze

Odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Lider PiS: jestem niezmiernie wzruszony

Wzywał do zamachu na księcia. Surowy wyrok

Małgorzata Wassermann: w przyszłym tygodniu ustalimy termin przesłuchania Donalda Tuska

GUS pierwszy raz podał ukryty dług Polski

65 lat i na emeryturę? Sondaż na temat posłów

Szykuje się wielki powrót do Realu Madryt

Theresa May ostrzega partię. Albo ją poprze, albo do brexitu może nie dojść

Swastyki, krew i zamach w Smoleńsku. Poczta Polska jak sklep Radia Maryja

Córka Anny Korcz wzięła ślub. Nie zabrakło Lewandowskich i innych sław. Zobaczcie suknię panny młodej - zaskakująca!

Bulwersujący wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Ziobro interweniuje

Papież Franciszek zaskoczył młodą parę

Decyzja Dudy nieważna? Mocna deklaracja "Iustitii"

Firma z USA przechodzi na wegetarianizm

Mąż Sereny Williams wspomina ciężkie chwile po narodzinach córki

Arcybiskup Muszyński: nadwyrężone zostało zaufanie wielu tysięcy ludzi

Kolejna parodia Neymara, tym razem na... Wimbledonie. Doskonała!

Stan tego auta zaskoczył nawet policjantów

Gianni de Biasi: Miałem przejąć polską kadrę. Poczułem się tak, jakby ktoś mnie zwolnił

Zmarł Roman Korynt, były reprezentant Polski w piłce nożnej

Tajne spotkanie Julii Tymoszenko w Warszawie

Pamiętacie skatowanego szczeniaka Fijo? Wrócił do Polski i szuka domu

Lewandowska uwielbia tę markę. W tej sukience pokazała się drugi raz

Nowy outlet Biedronki to hit. Już po kilku godzinach niektóre półki świeciły pustkami

Politycy komentują słowa Tuska. "Klasyczny chwyt"

Theresa May ujawnia kulisy rozmowy z Trumpem

Harry i Meghan zaniemówili, gdy otworzyli prezent od fanki. Zobaczcie, co dostali. Co wy na to?

Nie będą dalej szukać pytona tygrysiego

Bitwa pod Grunwaldem. Jedno z największych zwycięstw polskiego oręża

Katarzyna Figura schudła i zmieniła fryzurę. Co za metamorfoza!

Zmiana nazwy w legendarnym polskim klubie? Kibice nie mogą uwierzyć

Chorwacki trener: dziękuję Bogu, że mogłem pracować w Polsce

Polska śmietnikiem świata. Oto dane resortu

Media: selekcjoner Argentyny zwolniony

Kornel Morawiecki: zbliżenie z Rosją nas wzmocni

"Palce diabła" to grzyb, którego możesz, ale nie chcesz spotkać w polskich lasach

17:20

Katarzyna Niewiadoma Giro Rosa: Katarzyna Niewiadoma wysoko na dziesiątym etapie, triumf Annemiek van Vleuten

17:12

Reprezentacja Francji Mundial 2018: tak wyglądała ceremonia zamknięcia mistrzostw świata

16:55

Reprezentacja Francji Kibice starli się z policją w paryskiej strefie kibica

16:46

Tour de France Tour de France: groźny upadek Rafała Majki

16:37

Tour de France Tour de France: John Degenkolb wygrał dziewiąty etap, koszmarny upadek Rafała Majki

Zapłakana Ewa Swoboda. "Mam dość..."

Gianni De Biasi dla Onetu: byłem bardzo zły, ale życzę Polsce wszystkiego najlepszego

Mundial 2018: 16 bramek na koncie Belgii, firma zwróci kibicom pieniądze za telewizory

Co za debiut! Krzysztof Piątek strzelił pięć goli dla Genoa CFC

Księżne Kate i Meghan na Wimbledonie

Boniek: napisałem do zagranicznego trenera, podał mi informacje z Wikipedii

Mundial 2018: Danny Rose grał w getrach z wyciętymi dziurami

Roman Kosecki: Zostawmy Woźniaka. W polskiej piłce działają osoby, które nie zostały ukarane za korupcję

Superpuchar Polski: Arka Gdynia ograła Legię Warszawa na jej stadionie

MŚ: Czy Nikola Kalinić dostanie medal?

MŚ: Czy Nikola Kalinić dostanie medal? "Drużyna o tym zdecyduje"

Pierwszy set doskonale rozpoczął się dla Djokovicia, który przełamał rywala już w pierwszym gemie - pisze Onet.pl. Trzy kolejne nie przyniosły przełamań, ale już w piątym gemie Serb znów okazał się lepszy i wyszedł na prowadzenie 4:1. Od tego momentu mógł kontrolować przebieg seta, wygrywając tylko swoje podania. Ostatecznie wykorzystał pierwszą piłkę setową, wygrywając 6:2.