Serena Williams znów wygrywa. "Niesamowite - po roku i dziecku"

Serena Williams wygrała w Indian Wells swój pierwszy mecz singla w cyklu WTA Tour po blisko 14-miesięcznej przerwie spowodowanej ciążą i urodzeniem dziecka.

Aktualizacja: 09.03.2018 12:21 Publikacja: 09.03.2018 12:13

36-letnia Amerykanka wygrała w Indian Wells z Zariną Dijas z Kazachstanu w dwóch setach - 7:5, 6:3.

Ostatnim meczem w singlu w ramach WTA Tour rozegranym przez Williams był wygrany przez nią finał Australian Open w 2017 roku. Williams była już wtedy w ciąży.

- Trochę zardzewiałam, ale to nieważne - powiedziała 23-krotna tryumfatorka turniejów wielkoszlemowych.

- Z pewnością nie było łatwo, ale było dobrze - dodała.

Kiedy Serena Williams wchodziła na kort widzowie powitali ją owacją na stojąco.

Alexis Olympia, córka Williams przyszła na świat 1 września.

Serena Williams miała wrócić na kort już w czasie tegorocznego Australian Open, ale wówczas uznała, że nie wróciła jeszcze do odpowiedniej formy.

W zeszłym miesiącu Williams zagrała w deblu w zmaganiach Fed Cup, w których USA zmierzyły się z Holandią.

Mówiąc o zwycięstwie nad Dijas Williams stwierdziła, że "to było niesamowite". - Wróciłam po roku i dziecku - dodała.

2 / 3
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie