Sevastova to tenisistka, która wygrała z Szarapową w 1/8 finału US Open w 2017 roku - był to pierwszy wielkoszlemowy turniej rosyjskiej tenisistki po przymusowej pauzie związanej z dyskwalifikacją za wykrycie w jej organizmie niedozwolonej substancji.

Tym razem jednak to Szarapowa była wyraźnie lepsza od tenisistki z Łotwy, zwłaszcza w pierwszym secie wygranym gładko 6:1. W drugim Sevastova nawiązała walkę ale ostatecznie to Rosjanka tryumfowała wygrywając seta 7:6 (7-4).

- To był gorący dzień. Wykonałam swoje zadanie w dwóch setach walcząc z kimś, kto w przeszłości był dla mnie problemem - powiedziała po meczu Szarapowa.

- A więc jestem w trzeciej rundzie Australian Open. Myślę, że zasłużyłam na uśmiech po tym zwycięstwie - dodała.

Szarapowa zajmuje obecnie 48 miejsce w rankingu WTA. W przeszłości była jednak jego liderką (w 2012 roku), a przed dyskwalifikacją zajmowała czwarte miejsce.