Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Caroline Garcia zagra w WTA Finals

AFP
Francuzka Caroline Garcia została w czwartek ósmš i ostatniš tenisistkš, która wystšpi w kończšcym sezon turnieju masters - WTA Finals. Zawody odbędš się w dniach 22-29 paŸdziernika w Singapurze. Na liœcie uczestniczek nie ma Agnieszki Radwańskiej.

Garcia zapewniła sobie awans po informacji o kontuzji stopy Johanny Konty. Brytyjka wycofała się z rywalizacji w moskiewskim Kremlin Cup.

Z kolei w poniedziałek ogłoszono, że Garcia, triumfatorka dwóch ostatnich turniejów WTA w Wuhan i Pekinie, z powodu urazu prawego uda nie zagra w trwajšcej imprezie w Tiencinie. Jej start w Singapurze nie jest zagrożony.

- Jestem bardzo dumna, że znalazłam się w gronie oœmiu najlepszych zawodniczek sezonu - powiedziała Francuzka, która 16 paŸdziernika skończy 24 lata.

Wczeœniej udział w WTA Finals zagwarantowały sobie: Hiszpanka Garbine Muguruza, Rumunka Simona Halep, Czeszka Karolina Pliskova, Ukrainka Jelina Switolina, Amerykanka Venus Williams, Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki i Łotyszka Jelena Ostapenko.

W Azji zabraknie Radwańskiej, która ma za sobš słabszy sezon. W mastersie zabraknie jej po raz pierwszy od 2010 roku.

Poprzedniš edycję wygrała Słowaczka Dominika Cibulkova.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL