Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

US Open - Szarapowa awansowała do 1/8 finału

AFP
Po dwóch wygranych w trzech setach Rosjanka Maria Szarpowa w pištek łatwo pokonała Amerykankę Sofię Kenin 7:5, 6:2 i awansowała do czwartej rundy (1/8 finału) wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. O ćwierćfinał zagra z łotewskš tenisitkš Anastasijš Sevastovš.

Po zwycięstwach nad rozstawionš z "dwójkš" Rumunkš Simonš Halep 6:4, 4:6, 6:3 i Węgierkš Timeš Babos 6:7 (4-7), 6:4, 6:1, tym razem Szarapowa rywalizowała z urodzonš w Moskwie 18-letniš Kenin.

W rankingu œwiatowym sš blisko siebie, nastolatka nawet nieco wyżej, gdyż 139. Dużo bardziej utytułowana i doœwiadczona 30-letnia Szarapowa jest dopiero 146., ale ona do kwietnia odbywała karę 15-miesięcznej dyskwalifikacji za doping. Po powrocie w Wielkim Szlemie nie zdšżyła wczeœniej zagrać - do French Open nie otrzymała "dzikiej karty", a z Wimbledonu wyeliminowała jš kontuzja.

"Nigdy nie grałyœmy przeciwko sobie, Kenin wyszła na kort nie majšc nic do stracenia. W takiej sytuacji rywalka zawsze jest niebezpieczna. Cieszę się, że awansowałam" - przyznała Szarapowa.

Spotkanie trwało niewiele ponad 100 minut.

"Jestem szczęœliwa, że po dwóch trzysetowych meczach, teraz wygrałam w dwóch partiach. Moje ciało będzie miało trochę odpoczynku" - dodała była liderka klasyfikacji WTA, która w tym pojedynku posłała osiem asów serwisowych, a Kenin jednego.

Szarpowa jest w najlepszej "16" i w następnym notowaniu rankingu œwiatowego trafi do czołowej "100". Zwyciężczyni US Open z 2006 roku o awans do ćwierćfinału zmierzy się z rozstawionš z nr 16 Sevastovš. W trzeciej rundzie Łotyszka wygrała z Chorwatkš Donnš Vekic 6:2, 6:3.

Z kolei Agnieszka Radwańska (10.) w trzeciej rundzie zagra w sobotę wieczorem z CoCo Vandeweghe (USA, 20.).

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL