Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

US Open: Johanna Konta odpada już w I rundzie

AFP
Rozstawiona z "siódemkš" Johanna Konta już na pierwszej rundzie zakończyła występ w wielkoszlemowym turnieju US Open. Brytyjska tenisistka niespodziewanie przegrała z Serbkš Aleksandrš Krunic 6:4, 3:6, 4:6.

Konta była jednš z siedmiu zawodniczek, które mogłyby po US Open zepchnšć z fotela liderki rankingu WTA Czeszkę Karolinę Pliskovš. Zaprzepaœciła szansę na to już w meczu otwarcia.

Urodzona w Sydney tenisistka była największš nadziejš Brytyjczyków na sukces w Nowym Jorku po tym, jak tuż przed rozpoczęciem turnieju wycofał się z niego wicelider listy ATP Andy Murray.

Konta w lipcu dotarła do półfinału Wimbledonu, a rundę wczeœniej zatrzymała się w styczniowym Australian Open. We French Open odpadła w pierwszej rundzie.

W dwóch poprzednich edycjach imprezy na Flushing Meadows była w 1/8 finału, co stanowi jej najlepszy wynik w tej imprezie.

78. w rankingu WTA Krunic po raz pierwszy w tym roku, a drugi w karierze pokonała rywalkę z Top10.

Jej najlepszym wynikiem w Wielkim Szlemie jest 1/8 finału - dotarła tam trzy lata temu właœnie w Nowym Jorku. Tym razem w drugiej rundzie zmierzy się z reprezentujšcš Australię Chorwatkš Ajlš Tomljanovic.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL