Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Turniej WTA w Toronto - Radwańska przegrała z Wozniacki w 1/8 finału

AFP
Rozstawiona z "10" tenisistka Agnieszka Radwańska na 1/8 finału zakończyła udział w turnieju WTA na twardych kortach w Toronto (pula nagród 2,4 mln dol.). Krakowianka przegrała z Dunkš polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (6.) 3:6, 1:6.

Radwańska bardzo pewnie przeszła dwie wczeœniejsze rundy - na otwarcie wyeliminowała Amerykankę CoCo Vandeweghe 6:3, 6:2, a w drugiej fazie zmagań Węgierkę Timeę Babos 6:0, 6:1. Wozniacki była jednak znacznie bardziej wymagajšcš rywalkš.

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego zna się dobrze z Dunkš od wielu lat i to nie tylko z kortu. PrzyjaŸniš się od dawna - była liderka œwiatowego rankingu była wœród goœci na niedawnym œlubie krakowianki z jej drugim szkoleniowcem i sparingpartnerem Dawidem Celtem.

Fani Radwańskiej mieli nadzieję, że ich ulubienica będzie w czwartek kontynuować dobrš passę z ostatnich dni, gdy jako pierwsza zaliczyła przełamanie w trzecim gemie. Wozniacki od razu jednak odrobiła stratę. Gdy prowadziła 3:2, przyszedł do niej Piotr Wozniacki. Rady trenujšcego jš ojca okazały się skuteczne - pewnie zapisywała na swoim koncie kolejne gemy i wygrała tę partię. W szóstym gemie popisała się przy siatce czujnoœciš i efektownym wolejem z bekhendu.

Druga odsłona była bardzo jednostronna, a Polka wydawała się już zrezygnowana. Rozpędzona Dunka bardzo szybko powiększała przewagę i niewiele brakowało, by zwyciężyła 6:0. W szóstym gemie zmarnowała trzy piłki meczowe - dwukrotnie posłała piłkę na aut, a raz w siatkę. Niewykorzystane szanse zemœciły się w niewielkim stopniu, bo chwilę póŸniej wygrała 6:1.

Spotkanie trwało 70 minut. Wczeœniej zawodniczki te zmierzyły się 16 razy. Dunka 11 razy cieszyła się ze zwycięstwa, w tym również w ich wczeœniejszym pojedynku - w 1/8 finału lutowej imprezy w Dausze (7:5, 6:3).

Turniej Rogers Cup rozgrywany jest na przemian w Montrealu i Toronto. Radwańska triumfowała w tej imprezie w 2014 roku.

W tym sezonie imprezš w Kanadzie zainaugurowała częœć sezonu na kortach twardych w Ameryce Północnej.

W eliminacjach tegorocznej edycji odpadła Magda Linette. W pierwszej rundzie debla zaœ porażkę zanotowała Alicja Rosolska.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL