Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Serena Williams: Chyba majš mnie za wrednš

Tourism Victoria from Australia (Australian Open 2015) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons
Spodziewajšca się dziecka Serena Williams w wywiadzie dla magazynu "Vogue" oceniła, że jej powrót do gry w styczniu to bardzo odważny i szokujšcy wręcz plan. Utytułowana amerykańska tenisistka czuje też, że jest postrzegana przez opinię publicznš jako wredna.

Serena Williams na przełomie sierpnia i wrzeœnia ma urodzić pierwsze dziecko. Wrażenie na kibicach zrobiło czerwcowe nagranie, na którym trenowała z zaangażowaniem uderzenia na korcie. Już wczeœniej zapowiedziała, że wróci do rywalizacji w styczniu.

- To bardzo odważny i szokujšcy wręcz plan. Wrócę do gry praktycznie trzy miesišce po porodzie. Nie wycofuję się z tego, co powiedziałam. Mówię tylko, że to będzie doœć intensywny czas - zaznaczyła w wywiadzie prawie 36-letnia gwiazda tenisa.

Serena Williams dodała, że nie zamierza wówczas grać tylko dla przyjemnoœci. - W tej grze wszystko idzie bardzo szybko. Jeœli przegram raz i drugi, to od razu pojawiš się głosy, że się skończyłam. Zwłaszcza, że nie mam już 20 lat. Powiem wam coœ: nie będę wygrywać mniej niż dotychczas. Albo będę zwyciężać, albo nie będę grać w ogóle - zapowiedziała.

Triumfatorka rekordowych, w liczonej od 1968 roku Open Erze, 23 turniejów wielkoszlemowych w singlu ma wrażenie, że krytyka, jaka na niš spada za jej konfrontacyjnš postawę na korcie jest częœciowo zwišzana z jej rasš.

- Czuję, że ludzie uważajš mnie za wrednš. Trudnš, wrednš i wrogo nastawionš. Jestem przekonana, że dziewczyny z szatni powiedziałyby "Serena jest naprawdę miła". Ale Maria Szarapowa, która nie odzywa się do nikogo, może być przez opinię publicznš postrzegana jako milsza ode mnie. Dlaczego tak jest? To, że jestem czarna, więc wyglšdam na wrednš? To jest właœnie społeczeństwo, w którym żyjemy. To jest życie. Mówi się, że Afroamerykanie muszš być dwa razy lepsi, zwłaszcza kobiety - zaznaczyła.

Tenisistka dodała, że nie tylko ona, ale generalnie kobiety czasem majš poczucie, jakby "władza" była słowem o negatywnym wydŸwięku. - Z wiekiem zaczęłam inaczej to postrzegać. Władza jest piękna. Siła jest czymœ pięknym. Teraz na korcie chcę, by ludzie myœleli, że jestem potężna - zastrzegła.

Williams w dalszej częœci wywiadu wróciła do znaczenia kwestii rasy. - Bycie ciemnoskórš osobš na okładce jest dla mnie bardzo ważne. Sukces jednej kobiety powinien być inspiracjš dla innej. Zawsze staram się to robić i motywować inne ciemnoskóre dziewczyny. Nie jestem modelkš, nie jestem też dziewczynš z sšsiedztwa, ale nie ukrywam się. Wyglšdam jak wiele innych kobiet. Ważne jest, by mówić do Amerykanek, gdy potrzebujš zachęty - podkreœliła słynna zawodniczka.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL