Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Roger Federer zagra w turnieju masters

AFP
Roger Federer - jako drugi po Hiszpanie Rafaelu Nadalu - zapewnił sobie udział w turnieju ATP Finals, który rozegrany zostanie w listopadzie w Londynie. Szwajcarski tenisista ma w dorobku rekordowe szeœć triumfów w kończšcej sezon imprezie masters.

Federer w niedzielę odniósł zwycięstwo w Wimbledonie. Na trawiastych kortach w Londynie triumfował po raz ósmy - żaden inny singlista nie może pochwalić się takim osišgnięciem.

Prawie 36-letni zawodnik od stycznia imponuje formš. Zaczšł od sukcesu w wielkoszlemowym Australian Open, a potem był też najlepszy w turniejach ATP Masters 1000 w Indian Wells i Miami oraz w imprezie w Halle. Szwajcar z powodu kłopotów zdrowotnych w ubiegłym roku zakończył występy już na poczštku lipca i w obsadzie turnieju masters go zabrakło.

- Nie mogę się doczekać powrotu do Londynu w listopadzie. Było mi przykro, że nie mogłem ostatnio wystartować w tej imprezie, bo kocham tu grać i nie opuœciłem przecież jej od 2002 roku - zaznaczył.

Do turnieju masters Federer zakwalifikował się po raz 15. Już 14 startów w niej było rekordowe. Triumfował w latach 2003-2004, 2006-2007 i 2010-2011. Trzy lata temu tuż przed rozpoczęciem decydujšcego meczu poinformował, że nie wystšpi w nim ze względu na kontuzję pleców. Do finału dotarł też w 2005, 2012 i 2015 roku.

Na poczštku czerwca jako pierwszy udział w ATP Finals zagwarantował sobie Nadal. Poza czołowymi oœmioma singlistami sezonu wystšpi w niej także osiem najlepszych debli. Wœród duetów jako jedyni pewni występu sš jak na razie triumfatorzy Wimbledonu Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo.

Tegoroczna edycja masters odbędzie się w dniach 12-19 listopada w hali O2 Arena.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL