Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Wimbledon - Szarapowa nie będzie się ubiegać o "dzikš kartę"

AFP
Powracajšca po 15-miesięcznej dyskwalifikacji za doping Maria Szarapowa zapowiedziała, że nie będzie się ubiegać o "dzikš kartę" na wielkoszlemowy turniej tenisowy na trawiastych kortach w Wimbledonie. Rosjanka wystartuje w kwalifikacjach imprezy.

Dzień wczeœniej Szarapowej przyznano "dzikš kartę" na jeden z ostatnich turniejów przed Wimbledonem - w Birmingham. Wczeœniej otrzymała takie zaproszenie na imprezy WTA w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie, ale zabraknie jej w wielkoszlemowym French Open, który rozpocznie się 28 maja.

"Dzięki lepszej pozycji w rankingu po pierwszych trzech zawodach po moim powrocie, wystšpię w kwalifikacjach Wimbledonu w Roehampton i nie będę ubiegać się o +dzikš kartę+ do turnieju głównego" - napisała Rosjanka na swojej stronie internetowej.

Triumfatorka londyńskiej imprezy w 2004 roku zajmuje obecnie 211. pozycję, która nie wystarcza jej, aby znaleŸć się bezpoœrednio w drabince głównej. Dzięki wygranej w pierwszej rundzie w Rzymie, Szarapowa zapewniła sobie za to prawo gry w eliminacjach, które zostanš rozegrane kilka kilometrów od Wimbledonu.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL