Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Radwańska: powrót Szarapowej nie ma dla mnie dużego znaczenia

AFP
Agnieszka Radwańska podkreœliła, że nie emocjonuje się wyczekiwanym przez wiele osób powrotem po dyskwalifikacji za doping Rosjanki Marii Szarapowej. "Nie ma dla mnie dużego znaczenia, czy ona będzie w tourze, czy nie" - powiedziała PAP polska tenisistka.

Radwańska występy na kortach ziemnych w tym sezonie rozpocznie w przyszłym tygodniu turniejem w Stuttgarcie. W tej imprezie zagra też Szarapowa, która kończy właœnie 15-miesięcznš dyskwalifikację. Rosjankę ukarano za stosowanie niedozwolonego meldonium. 

"Szczerze mówišc, jest tak duże grono bardzo dobrych tenisistek, że tak naprawdę dla mnie nie ma to dużego znaczenia, czy ona będzie, czy nie" - zaznaczyła krakowianka. 

Jednoczeœnie jednak przyznała, że możliwoœć trafienia już na poczštku zawodów na Rosjankę, która musi odbudować swojš pozycję, nie ucieszy raczej żadnej tenisistki. 

"Jeœli będzie tak, że od razu będzie można z niš grać już w pierwszej rundzie, to faktycznie jest to doœć ciężkie losowanie. Umówmy się, na pewno nie byłoby to wymarzone losowanie dla nikogo. Zobaczymy, jak to będzie, przede wszystkim w jakiej formie wróci. Wszystko się okaże już niedługo" - podkreœliła. 

Niektórzy tenisiœci wyrazili się krytycznie na temat tego, że ukarana za doping Szarapowa szybko dostała od organizatorów kilku prestiżowych turniejów tzw. dzikie karty. Dzięki temu zagra m.in. w Stuttgarcie, Rzymie i Madrycie. Taka praktyka nie podoba się m.in. liderowi rankingu ATP Brytyjczykowi Andy'emu Maurrayowi. 

"Na pewno muszę się tutaj zgodzić z Andym. Prawa osób po takim zawieszeniu powinny być mimo wszystko troszkę inne niż tych, które wracajš po kontuzji czy chociaż po porodzie. Ale cóż... to nie jest moja decyzja. Ale rozumiem, też organizatorów, którzy chcš mieć takš osobę u siebie" - analizowała Radwańska. 

Ósma rakieta œwiata potwierdziła, że przy każdej zmianie nawierzchni potrzeba nieco czasu na przyzwyczajenie się.

"Mimo wszystko nie jest to chyba aż tak długo jak kiedyœ. Wydaje mi się, że chyba na korty ziemne wystarczy tydzień, dwa i już tak naprawdę się wie, jak się po tym korcie poruszać, jak trzeba biegać. Bo przede wszystkim tym się różni ta nawierzchnia" - zaznaczyła Radwańska.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL