Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Federer chce odpoczšć

AFP
Organizatorzy turnieju Roland Garros sš w strachu - Roger Federer może w tym roku w Paryżu nie zagrać, bo nie ukrywa, że jego głównym letnim celem jest Wimbledon.

Szwajcar może powtórzyć system przygotowań, który tak dobrze sprawdził się podczas Australian Open - spokojne treningi z dala od zgiełku wielkiego œwiata. Federer podkreœla, że w wieku 36 lat może grać dobrze tylko wówczas, gdy jest wypoczęty i nic go nie boli, a poczštek roku miał bardzo wyczerpujšcy.

Po zwycięstwie w Miami Szwajcar na pytanie, czy pojedzie do Paryża odpowiedział: „Przede wszystkim muszę odpoczšć. Trzy pierwsze miesišce roku bardzo mnie zmęczyły. Oprócz tego pamiętam, że w ubiegłym roku miałem kłopot z kolanem, gdy grałem na kortach ziemnych. Potrzebuję też odrobiny dystansu, oderwania się od tego cyrku, który towarzyszy dzisiejszemu tenisowi. Na razie plan jest taki, że zacznę treningu na kortach ziemnych dwa tygodnie przed Roland Garros. Reszta zależy od tego jak się będę czuł”.

Guy Forget, były francuski tenisista a dziœ dyrektor turnieju Roland Garros powiedział gazecie „L,Equipe”: „Nowe rozwišzania taktyczne, które tak œwietnie sprawdzały się na kortach twardych, na ziemnych będš trudne do zastosowania, np. długiej liftowanej piłki Roger nie będzie mógł odegrać bekhendem praktycznie z półwoleja, gdyż nawet na kortach w Paryżu, które sš najlepsze na œwiecie, zdarzajš się czasem fałszywe odbicia”.

Jedno jest pewne: turniej bez Federera w takiej formie, straciłby wiele ze swej atrakcyjnoœci.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL