Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Roland Garros: bez zaproszenia dla Szarapowej?

AFP
Nowy prezes Francuskiej Federacji Tenisowej Bernard Giudicelli powiedział, że nie jest pewien czy wracajšca po dyskwalifikacji za doping Maria Szarapowa otrzyma zaproszenie (tzw. dzikš kartę) do turnieju Roland Garros (przełom maja i czerwca).

„Andy ma rację” - powiedział Giudicelli cytowany przez gazetę „L,Equipe” w nawišzaniu do słów Murraya, który stwierdził, że wracajšcy po odbyciu kary za doping dzikich kart otrzymywać nie powinni. „Zaproszenie Szarapowej będzie trudne, bo nie można z jednej strony inwestować półtora miliona euro w walkę z dopingiem, a z drugiej… Ale decyzja nie została jeszcze podjęta” - dodał Giudicelli.

Organizatorzy dużych turniejów w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie  nie mieli tych wštpliwoœci: zaprosili Szarapowš, której dyskwalifikacja kończy się 26 kwietnia.

Władcy Wimbledonu sš w bardziej komfortowej sytuacji, bo ten turniej odbędzie się dopiero w lipcu i Szarapowa może do tego czas zdobyć wystarczajšco dużo punktów do rankingu WTA, by nie potrzebować dzikiej karty. Jak sugerujš angielskie media, na to właœnie liczš szefowie turnieju. Jeœli powrót Rosjanki sportowo się nie uda, Wimbledon będzie musiał zajšć stanowisko.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL