Roland Garros: bez zaproszenia dla Szarapowej?

aktualizacja: 02.03.2017, 12:23
Foto: AFP

Nowy prezes Francuskiej Federacji Tenisowej Bernard Giudicelli powiedział, że nie jest pewien czy wracająca po dyskwalifikacji za doping Maria Szarapowa otrzyma zaproszenie (tzw. dziką kartę) do turnieju Roland Garros (przełom maja i czerwca).

REDAKCJA POLECA
06.03.2017
Frankie Fredericks nie będzie się już zajmował sprawą dopingu w Rosji
03.03.2017
Murray zagra z Verdasco w finale turnieju w Dubaju
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

„Andy ma rację” - powiedział Giudicelli cytowany przez gazetę „L,Equipe” w nawiązaniu do słów Murraya, który stwierdził, że wracający po odbyciu kary za doping dzikich kart otrzymywać nie powinni. „Zaproszenie Szarapowej będzie trudne, bo nie można z jednej strony inwestować półtora miliona euro w walkę z dopingiem, a z drugiej… Ale decyzja nie została jeszcze podjęta” - dodał Giudicelli.

Organizatorzy dużych turniejów w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie  nie mieli tych wątpliwości: zaprosili Szarapową, której dyskwalifikacja kończy się 26 kwietnia.

Władcy Wimbledonu są w bardziej komfortowej sytuacji, bo ten turniej odbędzie się dopiero w lipcu i Szarapowa może do tego czas zdobyć wystarczająco dużo punktów do rankingu WTA, by nie potrzebować dzikiej karty. Jak sugerują angielskie media, na to właśnie liczą szefowie turnieju. Jeśli powrót Rosjanki sportowo się nie uda, Wimbledon będzie musiał zająć stanowisko.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE