French Open: Mecz Radwańskiej w 1/8 finału przerwany z powodu deszczu

Agnieszka Radwańska na drugi w karierze awans do ćwierćfinału turnieju Roland Garros musi poczekać do poniedziałku.

Aktualizacja: 29.05.2016 20:50 Publikacja: 29.05.2016 20:46

Agnieszka Radwańska

Relacja z Paryża

Trudno bowiem sobie wyobrazić, by w przerwanym w niedzielę wieczorem z powodu deszczu meczu z Cwetaną Pironkową stała się jej krzywda. Bułgarkę i Polkę w rankingu WTA dzieli 100 miejsc i to było widać. Radwańska prowadzi 6:2, 3:0. Tylko początek spotkania był zacięty, szczególnie bardzo długi czwarty gem, w którym Pironkowa po raz drugi nie obroniła swego serwisu.

Do pełni szczęścia zabrakło kilkunastu bezdeszczowych minut, było wprawdzie coraz bardziej zimno i coraz bardziej ciemno, a zziębnięci kibice uciekali z trybun, ale przewaga Polki wydawała się tak solidna, że Radwańska może mówić o deszczowym pechu.

Dokończenie meczu dziś na tym samym korcie im. Suzanne Lenglen. Jeśli Polka awansuje do ćwierćfinału, jej rywalką będzie Australijka Samantha Stosur (21) lub Rumunka Simona Halep (6). W ich meczu - też przerwanym przez deszcz - jest 5:3 dla Halep w pierwszym secie.
Swą wielką radość tuż przed deszczem mieli Francuzi - pierwszy raz w ćwierćfinale jest w Paryżu Richard Gasquet (9), który pokonał Japończyka Kei Nishikoriego (5) 6:4, 6:2, 4:6, 6:2.

Ani Marcin Matkowski (w parze z Hindusem Leanderem Paesem), ani Łukasz Kubot (z Austriakiem Alexandrem Peyą) w poniedziałek nie grają. Oba deble z udziałem Poaków są w ćwierćfinale. Swój mecz pierwszej rundy będzie natomiast kończył junior Kacper Żuk. Polak wygrał pierwszego seta z Hiszpanem Nicolą Kuhnem 6:4, a drugiego przegrał 3:6.

Niedzielne mecze 1/8 finału:

Kobiety

G. Muguruza (Hiszpania, 4) - S. Kuzniecowa (Rosja, 13) 6:3, 6:4;

S. Rogers (USA) . I. -C. Begu (Rumunia, 25) 6:3, 6:4;

Mężczyżni:

S. Wawrinka (Szwajcaria, 3) - V. Troicki (Serbia, 22) 7:6 (7-5), 6:7 (7-9), 6:3,6:2;

A. Ramos - Vinolas (Hiszpania) - M. Raonic (Kanada, 8) 6:2, 6:4, 6:4;

A. Murray (Wielka Brytania, 2) - J. Isner (USA, 15) 7:6 (11-9), 6:4, 6:3.