Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Linette przegrała z Azarenkš

Magda Linette
AFP
Magda Linette przegrała z rozstawionš z numerem 13. Białorusinkš Wiktoriš Azarenkš 3:6, 0:6 w trzeciej rundzie tenisowego turnieju WTA rangi Premier na twardych kortach w Miami (pula nagród 6,8 mln dolarów). Polka jest o 102 pozycje niżej w œwiatowym rankingu.

Ósma w zestawieniu Azarenka była zdecydowanš faworytkš, ale nie zdołała zdominować pojedynku od samego poczštku. Do stanu 4:3 dla Białorusinki Linette prowadziła wyrównanš walkę. PóŸniej jednak nie miała już wiele do powiedzenia. 

Polka, która przebrnęła kwalifikacje i w głównej częœci tej imprezy grała po raz pierwszy w karierze, w pištek rozegrała tylko jednego gema z doœwiadczonš Jelenš Jankovic (nr 18.), a póŸniej Serbka skreczowała. 

W sobotę do czwartej rundy (1/8 finału) awansowała Agnieszka Radwańska (3.). Krakowianka zmierzy się w poniedziałek ze Szwajcarkš Timeš Bacinszky (19.). 

Z turniejem pożegnała się Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (23.), która przegrała z Ukrainkš Jelinš Switolinš (12.). Do 1/8 finału awansowała za to inna tenisistka z polskimi korzeniami Angelique Kerber (2.). Niemka prowadziła z Holenderkš Kiki Bertens 1:6, 6:2, 3:0, gdy rywalka skreczowała. 

Wynik meczu 3. rundy gry pojedynczej: 


Wiktoria Azarenka (Białoruœ, 13) - Magda Linette (Polska) 6:3, 6:0

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL