Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Radwańska wygrała turniej w Shenzen

AFP
Rozstawiona z numerem jeden Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Alison Riske 6:3, 6:2 w finale turnieju w chińskim Shenzen (z pulš nagród 500 tysięcy dolarów). To 18. zwycięstwo w karierze polskiej tenisistki w imprezie cyklu WTA.

26-letnia krakowianka œwietnie rozpoczęła nowy rok, chociaż wszystkie jej rywalki sš daleko w rankingu œwiatowym. Riske zajmuje 97. miejsce, zaœ Niemka Anna-Lena Friedsam, z którš Polka wygrała w półfinale i zapewniła sobie awans z pištš na czwartš pozycję, jest 95. Poza pierwszš setkš znajdujš się pozostałe trzy przeciwniczki.

Liczšc start w pokazowych zawodach w Hua Hin, to było już drugie zwycięstwo Radwańskiej w sezonie 2016; pierwszego stycznia w Tajlandii wygrała z Włoszkš Sarš Errani 6:1, 6:3.

W Shenzen podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego nie straciła nawet seta, a każda jej potyczka trwała niewiele ponad godzinę. W przeszłoœci już triumfowała w Chinach - w 2011 roku w Pekinie i w poprzednim w Tiencinie.

Z Riske grała dziesięć miesięcy temu w drugiej rundzie w Indian Wells i triumfowała wówczas 6:3, 6:1. Tym razem wynik był bardzo podobny.

W pierwszym secie bardzo wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Z kolei w drugim jako pierwsza gema zdobyła tenisistka z USA. Riske prowadziła też 2:1, lecz póŸniej punktowała już tylko Radwańska.

Za zwycięstwo otrzymała 111,1 tys. dol.

Polka przeniesie się teraz do Sydney, a następnie zagra w wielkoszlemowym Australian Open - w Melbourne rozstawiona będzie z czwórkš.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL