Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telewizja

Prace nad ostatnim sezonem "House of Cards" ruszš na poczštku 2018 roku

AFP
Platforma streamingowa Netflix poinformowała w poniedziałek, że prace nad ostatnim, szóstym sezonem serialu "House of Cards" ruszš na poczštku przyszłego roku. Potwierdzono też, że w finalnej serii nie zagra Kevin Spacey, oskarżony o napastowanie nieletniego.

Decyzja ogłoszona na konferencji prasowej przez Teda Sarandosa, dyrektora ds. treœci w Netflixie, kończy okres niepewnoœci, który rozpoczšł się, gdy firma Media Rights Capital w listopadzie wstrzymała produkcję po oskarżeniach wobec Spaceya.

Na poniedziałkowej konferencji Netflix potwierdził też, że Spacey nie pojawi się w ostatnim sezonie.

58-letni Spacey, który w "House of Cards" gra makiawelicznego polityka Franka Underwooda, został przez kilka osób oskarżony o napastowanie seksualne. Jedna z nich, aktor Anthony Rapp, twierdzi, że Spacey czynił mu awanse seksualne w 1986 roku, gdy Rapp miał zaledwie 14 lat, a Spacey 26.

Według Ÿródeł, na które powołuje się branżowy magazyn "The Hollywood Reporter", zanim pod koniec paŸdziernika Rapp publicznie oskarżył Spaceya, zakończona była już produkcja dwóch pierwszych odcinków i zaczęto prace nad trzecim. Szósty sezon pierwotnie miał się składać z 13 odcinków.

"THR" zauważa, że napisanie finalnego sezonu bez udziału Spaceya "jest do pomyœlenia", skoro w powieœci Michaela Dobbsa, która zainspirowała twórców serialu, postać Franka Underwooda umiera.

Już w listopadzie inny branżowy magazyn "Variety" informował, że producenci "House of Cards" rozważajš jako wyjœcie z sytuacji pozbycie się postaci Underwooda i skupienie się na jego żonie Claire.

"House of Cards" to pierwszy serial zrealizowany na zamówienie Netflixa. Serial, którego premiera odbyła się w 2013 roku, zapewnił Netflixowi pozycję na prestiżowym rynku dostawców produkcji telewizyjnych wysokiej jakoœci, obok m.in. HBO. Dotychczas "House of Cards" zdobył 46 nominacji do nagród Emmy i szeœć statuetek.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL