"Ucho prezesa": Ojciec Rydzyk buduje stok narciarski dla prezydenta

aktualizacja: 03.04.2017, 10:29
Foto: YouTube

"Puk, puk, czy pan Jarosław przyjmie księdza po kolędzie?" – pyta ojciec Rydzyk prezesa w jedenastym odcinku kabaretowego serialu.

REDAKCJA POLECA

Wcześniej ma jednak miejsce znacząca rozmowa. - Nie rozumiem, ale się zgadzam – mówi minister Mariusz. - Jak zwykle – dopowiada prezes, gdy dyskutują o reorganizacji BOR, konstatując, że wypadki układają się w niepokojącą serię.

Gdy pojawia się ojciec Rydzyk, jest witany przed gabinetem prezesa przez stojącego na baczność prezydenta.

Credo duchownego brzmi: "wiara i pieniądze przenosi wszystko!". - Oby zdrówko było, a resztę sobie kupimy – stwierdza ojciec Rydzyk, dodając jednocześnie "że nawet jeśli coś mam – to nie mam". Przecież do grobu tego nie weźmie!

Rozmowa prezesa z ojcem Rydzykiem została przedstawiona w formie dialogu bankomatu i urny wyborczej. Odbywa się na zasadzie "pieniądze za głosy". Szczegóły są ściśle tajne.

Oczywiste jest co innego. Do gabinetu nie dostał się Krzysztof Penderecki.

"A kto to tego rzężenia słucha? Parę osób na krzyż. Tego co przez radio mówi to wszyscy słuchają. Miliony! Jest różnica?" – tłumaczy pani Basia.

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE