Polacy częściej przenoszą numer dzięki ustawie

aktualizacja: 20.03.2017, 21:24
Foto: 123RF

Aż o 50 proc. więcej numerów telefonii mobilnej niż rok temu przenieśliśmy jak dotąd w 2017 roku.

REDAKCJA POLECA
02.02.2017
Co trzeci telefon na kartę odcięty od sieci
01.02.2017
Telekomy na celowniku prezesa UOKiK
30.01.2017
Ostatnie dni na rejestrację kart SIM. Co się stanie jeżeli zapomnisz?
25.01.2017
Karty pre-paid ciągną w dół komórkowy rynek
Kariera.pl
Menedżer nie musi być wiecznie lojalny wobec dawnej firmy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Z sieci do sieci w pierwszych dwóch miesiącach tego roku przeniesiono ponad 414 tys. numerów komórkowych – wynika z danych, do których dostęp uzyskała „Rzeczpospolita". Rok temu było to niecałe 276 tys.

Skokowy przyrost przenosin to efekt tzw. ustawy antyterrorystycznej, nakazującej rejestrację telefonu na kartę (prepaid). Z jednej strony styczeń był ostatnim miesiącem na rejestrację, jeśli ktoś chciał uniknąć wyłączenia numeru 2 lutego. Po drugie, przenosiny zarejestrowanej karty SIM są teraz prostsze, dlatego – tłumaczą telekomy – jest możliwe, że w całym 2017 r. oferty dla osób przenoszących numer będą znów ważnym elementem rynkowej gry.

Według obliczeń „Rzeczpospolitej" w dwóch miesiącach br. najlepszy bilans przenosin należał do sieci Play. Pozyskała tak 33,4 tys. użytkowników (rok temu ponad 50 tys.). Pozostali trzej duzi gracze byli na minusie: Orange ubyło 0,7 tys. numerów, Plusowi 27 tys., a T-Mobile 19 tys. (ale to mocna poprawa). Na plusie były sieci wirtualne: Virgin (5 tys.), Premium (6 tys.) czy Netia.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE