Ta branża ma szczęście do ludzi

Sektor teleinformatyczny ma charakter globalny. Nic więc dziwnego, że w zarządach największych spółek znajdziemy nie tylko Polaków, ale również zagranicznych menedżerów. Zarządzane przez nich przedsiębiorstwa są wiodącymi graczami w swoich segmentach. I deklarują, że nie spoczną na laurach.

Publikacja: 20.02.2018 20:00

Ta branża ma szczęście do ludzi

Foto: materiały prasowe

> Jean-Francois Fallacher, prezes Grupy Orange Polska

Jean-Francois Fallacher, rocznik 1967, jest związany z Grupą Orange od 20 lat. Szefuje Orange Polska od 1 maja 2016 r. Pod jego kierownictwem telekom, numer jeden pod względem przychodów i liczby klientów, na dobre postawił na sprzedaż usług w pakietach pod szyldem Orange Love. Wymienia sieć stacjonarną na światłowody (dociera obecnie do 2,5 mln domostw), intensywniej cyfryzuje biznes i mocniej tnie koszty osobowe. W 2017 r. mógł wypracować 11,4 mld zł przychodów. Po III kw. ub.r. obsługiwał 14,36 mln użytkowników telefonii mobilnej (dawało mu to drugie miejsce), 3,75 mln abonentów telefonii stacjonarnej, 2,38 mln stacjonarnego internetu (ok. 200 tys. korzysta ze światłowodu) oraz 814 tys. klientów płatnej telewizji. W portfelu telekom ma też usługi bankowe i prąd. Firmom oferuje usługi ICT, a wszystkim bezpieczeństwa sieciowego.

Pozostało 80% artykułu

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Biznes
Igor Lewenberg, właściciel Makrochemu: Niesłusznie objęto nas sankcjami
Biznes
Wojna rozpędziła zbrojeniówkę
Biznes
Standaryzacja raportowania pozafinansowego, czyli duże wyzwanie dla firm
Biznes
Lego mówi kalifornijskiej policji „dość”. Poszło o zdjęcia przestępców
Biznes
Rząd podjął decyzję w sprawie dyplomów MBA z Collegium Humanum