Sektor bankowy postrzega rynek TMT (Telekomunikacja, Media, Technologia) jako dojrzały, jednak nadal widzi jego potencjał rozwojowy i aktywnie uczestniczy w jego rozwoju. Jest to branża wymagająca ciągłych nakładów na nową infrastrukturę – sieci światłowodowe czy urządzenia do transmisji danych – i banki od lat finansują jej inwestycje.

Banki finansują też częste w ostatnim czasie fuzje i przejęcia w sektorze. Dojrzały i coraz bardziej konkurencyjny rynek TMT naturalnie dąży do zwiększenia swojej efektywności, m.in. poprzez zwiększenie skali działalności. Szybkim na to sposobem jest przejęcie firmy, której działalność jest kompatybilna z działalnością naszej spółki. I tak w ostatnim czasie duży operator telewizji kablowej kupił innego, mniejszego, a operator telefonii komórkowej i płatnej telewizji zakupił znaczący pakiet akcji operatora posiadającego istotną sieć światłowodową, co pozwoli mu na rozszerzenie katalogu świadczonych usług o internet stacjonarny. Warto zaznaczyć, że polski rynek bankowy wraz z aktywnymi na naszym rynku bankami zagranicznymi jest w stanie zapewnić wielomiliardowe kwoty finansowania dla przedsiębiorstw działających na rynku TMT. Bank Millennium również aktywnie uczestniczy w finansowaniu tego sektora i jest obecny w znaczących transakcjach przeprowadzanych w ostatnich latach.

Banki wspierają też branżę swoją wiedzą technologiczną. Liderzy technologiczni sektora bankowego, tacy jak Bank Millennium, od lat pracują nad rozwiązaniami wspierającymi masowe monitorowanie przelewów i płatności. Branża telekomunikacyjna jest wyjątkowa pod względem liczby relacji handlowych z odbiorcami usług, baza płatników może zawierać nawet kilka milionów abonentów. Kluczowa jest więc sprawna i efektywna identyfikacja spływających masowo przelewów opłacających faktury. Systemy billingowe rozliczające każdego z użytkowników usługi muszą być zasilane danymi z systemu bankowego, tj. informacją o wpłatach zaksięgowanych na rachunku. Na takiej informacji telekom opiera wiele procesów biznesowych czy windykacyjnych. Dlatego banki współpracujące z telekomami dostarczają im zaawansowane usługi łączące identyfikację wpłat z zaawansowaną analityką raportową. Współpraca z bankiem wspierającym procesy operacyjne STP poprzez dostarczanie dedykowanych struktur danych, bezpiecznym kanałem (SSH/SFTP, WebService), w czasie rzeczywistym, pozwala skrócić czas, jaki upływa pomiędzy księgowaniem a zaraportowaniem poszczególnych transakcji. A więc firma jeszcze szybciej zyskuje informację o obrotach na swoich rachunkach, w żądanym przez siebie formacie i bez konieczności własnego zaangażowania.