Pierwsza ze spółek zainwestuje co najmniej 14 milionów złotych w rozwój działalności badawczo-rozwojowej w rejonie Czyżyn. Rozwój działalności będzie wiązał się ze zwiększeniem zatrudnienia o 14 nowych pracowników. Działający od 2000 roku na terenie Krakowskiego Parku technologicznego Comarch zainwestował już w działalność na terenie strefy przeszło 225 milionów złotych i zatrudnił 1,7 tys. osób. W reezultacie Czyżyny stały się jednym z prężniej rozwijających się centrów naukowo-biznesowych, w które zamienił się Kampus Politechniki Krakowskiej. - Szacujemy, że pracuje tam dzisiaj około 6 tys. osób – informuje Krystyna Sadowska, dyrektor promocji i marketingu w Krakowskim Parku Technologicznym. Działaja tam również takie spółki jak Radionika, czy polskie studio produkcji gier CD Projekt Red, a także firmy międzynarodowe, m.in. brazylijska Stefanini i amerykański koncern GI Healthcare. W Czyżynach działa także Inkubator Technologiczny KPT oraz Centrum Bussiness in Małopolska.

Z kolei Alupol Films, spółka z grupy Alupol Packaging, należącej do Grupy Kęty uzyskała drugie zezwolenie na terenie podstrefy w Oświęcimiu. Do 2022 roku Alupol Films zainwestuje od 90 do 117 mln zł. Celem inwestycji jest zwiększenie mocy wytwórczych w zakresie produkcji i uszlachetniania folii z tworzyw sztucznych.

W 2015 roku Krakowski park technologiczny 18 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne zadeklarowane przez wchodzące do strefy firmy przekroczyły 285 milionów złotych. W ramach nowych inwestycji powstanie 379 nowych miejsc pracy, a ponad 1,2 tys. będzie utrzymanych. Wśród tegorocznych zezwoleń przeważają inwestycje firm polskich, ale pojawili się też inwestorzy z Ukrainy czy Niemiec. Kolejne już zezwolenia na działalność w krakowskiej strefie otrzymały w ub. roku spółki: Nidec Motors & Actuators, Elettrostandard Polska, MAN Trucks oraz Fabryka Okien Dako. 2015 rok KPT zakończył w nowej siedzibie, uruchomionym na południu Krakowa nowym budynku - Małopolskim Parku technologii Informacyjnych.

Od początku swojej działalności Krakowski Park Technologiczny wydał już 210 zezwoleń. W ciągu dziewiętnastu lat powierzchnia strefy zwiększyła się z 66 do 707 hektarów. Spółka zarządzająca strefą wybudowała dwa budynki o łącznej powierzchni 16 tys. metrów kwadratowych, w których uruchomiła dwa inkubatory technologiczne i laboratorium multimedialne.