Fed: Trump znalazł następcę Janet Yellen

aktualizacja: 12.07.2017, 21:01

Donald Trump znalazł już następce na stanowisko szefowej Fed Janet Yellen. Jej kadencja kończy się na początku 2018 roku

REDAKCJA POLECA

Zaraz po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA wiadomo było, że nie ma szans na to by szefowa Fed zachowała stanowisko na kolejna kadencję. Zdaniem komentatorów jest ona zbyt "niezależna" i nowy prezydent energicznie szuka jej następcy.

Według amerykańskich mediów najbardziej prawdopodobnym nowy szefem Rezerwy Federalnej zostanie nie były manager banku Goldman Sachs Gary Cohn a obecnie dyrektor prezydenckiej Narodowej Rady ds. Biznesu i doradca Trumpa.

Magazyn "Politico" napisał, powołując się na anonimowych przedstawicieli administracji i partii Republikańskiej, że Cohn zostanie szefem Fed "jeśli zechce", a "Gary chce". sam zainteresowany milczy a rzeczniczka komisji powiedziała magazynowi, że dyrektor "koncentruje się  na swoich zadaniach".

Kadencja Yellen, która nominował Barack Obama, kończy się w lutym 2018 roku. Trump jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej oskarżał ją o "sztuczne" zaniżanie stóp procentowych. Co prawda w kwietniu tego roku prezydent przestał krytykować szefową Fed i jej politykę, ale zdaniem "Politico" nie zamierza pozostawić ją na stanowisku.

56-letni Cohn karierę zaczynał w banku Goldman Sachs. W latach 2006 - 2017 był dyrektorem generalnym banku. Uważany jest za jedna z najbardziej wpływowych osób w obecnej administracji prezydenckiej.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE