Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sylwetki

Marek Belka: Euro zejdzie na drugi plan

Fotorzepa/Robert Gardziński
Euro jest jednš z przyczyn kryzysu w Unii Europejskiej. Wymuszało integrację, co spotyka się z bardzo szerokim oporem społecznym. Wspólna waluta musi zejœć na drugi plan – mówi Grzegorzowi Siemionczykowi były prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.

Rz: Wynikiem brytyjskiego referendum w sprawie przynależnoœci do Unii najbardziej zaskoczeni wydajš się sami Brytyjczycy. Ponad 3 mln z nich podpisało apel o powtórkę głosowania. A liderzy kampanii na rzecz Brexitu jeden po drugim umywajš ręce od kierowania państwem. Wielka Brytania zostanie w UE?

Wielka Brytania to ostatni kraj, który powinien narzekać na UE. Nie dziwi mnie, że wielu Brytyjczyków żałuje dziœ tego, jak głosowali. Dali się ponieœć emocjom, zamiast głosować zgodnie z własnym interesem. To zresztš pokazuje szerszy problem: integracja europejska ma złš prasę. W wielu krajach UE, w Polsce też, nacjonalizuje się wszelkie sukcesy, a wszystkie porażki zrzuca na Unię. Nie wyobrażam sobie jednak, żeby Wielka Brytania mogła zostać w UE. To byłoby wielkie upokorzenie dla tamtejszych elit politycznych i całego społeczeństwa. Przyjmu...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL