Papież wybiera się do Rosji

aktualizacja: 11.08.2017, 13:54
Papież Franciszek
Papież Franciszek
Foto: AFP

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej poleci do Moskwy by rozmawiać o ewentualnej wizycie Ojca Świętego do Rosji.

Włoski dziennik "Corriere della Sera" podaje, że 20 lipca do rosyjskiej stolicy uda się sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej Pietro Parolin. Wysłannik papieża będzie przebywał w Moskwie przez cztery dni. W tym czasie spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i zwierzchnikiem Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Cyrylem I, a także innymi wysokiej rangi rosyjskimi urzędnikami oraz przedstawicielami prawosławnego duchowieństwa. Cytowany przez włoski dziennik Parolin powiedział, że „istnieje pilna potrzeba dążenia do pokoju" i że temat ten będzie jednym z głównych tematów rozmów w Moskwie. Chodzi przede wszystkim o Syrię i Ukrainę, ale nie tylko.

Parolin zwrócił również uwagę na stosunki pomiędzy Rosją a USA. Jak twierdzi, Stolica Apostolska „ma nadzieję, że obie strony będą działać ze szczególną odpowiedzialnością w celu uniknięcia wzrostu napięcia". Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej oświadczył również, że celem wizyty do Rosji jest m.in. omówienie ewentualnej wizyty papieża Franciszka w Rosji. Nie sprecyzował jednak, kiedy do takiej wizyty mogłoby dojść.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE