Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Statek pasażerski uderzył w filar mostu, 27 rannych

AFP
27 osób zostało rannych, po tym jak statek pasażerski ze 129 osobami na pokładzie uderzył w filar mostu nad Renem na autostradzie A42 pod Duisburgiem na zachodzie Niemiec - poinformowała w œrodę policja.

Do wypadku doszło we wtorek ok. godz. 20.45.

Według agencji dpa na pokładzie statku Swiss Crystal podczas rejsu do Holandii znajdowało się 26 członków załogi i 103 pasażerów, pochodzšcych głównie z państw Beneluksu. Armator odmówił na razie potwierdzenia szczegółów.

Znajdujšcy się w okolicy inny statek pasażerski ruszył na pomoc i przyjšł na swój pokład wszystkie osoby ze Swiss Crystal, który został uszkodzony w częœci dziobowej.

Do wypadku wezwano kilka wozów straży pożarnej, a stan rannych na miejscu oceniali lekarze; w œrodę rano cztery osoby z poważniejszymi obrażeniami wyszły już ze szpitala.

Jak podkreœlił rzecznik policji w Duisburgu, należy cieszyć się, że wypadek nie miał poważniejszych konsekwencji, bioršc pod uwagę znacznš liczbę osób na pokładzie uszkodzonego statku.

Z powodu zajœcia autostrada A42 ma pozostać zablokowana do œrody na odcinku między zjazdami Kamp-Lintfort i Duisburg-Nord. Przed wydaniem zgody na przywrócenie ruchu kołowego przez most stan jego konstrukcji musi ocenić specjalista.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL