Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Ukraina rozmawia z Rosjš o uwolnieniu funkcjonariuszy Straży Granicznej

Fotolia
Kijów i Moskwa prowadzš rozmowy o uwolnieniu dwóch funkcjonariuszy ukraińskiej Straży Granicznej, którzy - zdaniem władz Ukrainy - zostali uprowadzeni do Rosji - poinformował rzecznik SG Ukrainy Ołeh Słobodian.

W rozmowie z jednš ze stacji telewizyjnych nie wykluczył, że Rosja może zaproponować wymianę dwóch Ukraińców na dwóch żołnierzy rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Zostali oni zatrzymani w czerwcu w obwodzie chersońskim, po ukraińskiej strony granicy administracyjnej z zaanektowanym przez Rosję Krymem.

„Jedno z pism, które otrzymaliœmy od Rosjan œwiadczy, że sš oni rzekomo gotowi do dialogu; zasugerowano w nim, że oczekuje się takich samych działań z naszej strony. Niewykluczone, że będš chcieli doprowadzić do wymiany naszych ludzi na ich żołnierzy, zatrzymanych kilka miesięcy temu na granicy z czasowo okupowanym Krymem” - powiedział Słobodian. 

Dwaj funkcjonariusze Straży Granicznej Ukrainy zaginęli 3 paŸdziernika, pełnišc służbę przy granicy z Rosjš w obwodzie sumskim, na północy kraju. W tym samym dniu Rosjanie poinformowali o ich zatrzymaniu. 9 paŸdziernika rosyjski sšd aresztował ich na dwa miesišce za „nielegalne przekroczenie granicy”. SG Ukrainy oœwiadczyła, że jej ludzie zostali uprowadzeni do Rosji.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL