Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Irak: Kilkunastu zabitych w zamachu w Bagdadzie

AFP
W zamachu z użyciem samochodu pułapki zginęło w Mieœcie Sadra, we wschodniej częœci Bagdadu, co najmniej 11 osób - poinformowali AFP przedstawiciele irackich służb bezpieczeństwa i Ÿródła medyczne. Według agencji AP œmierć poniosło 12 ludzi.

Bilans eksplozji pojazdu zaparkowanego w zamieszkanym głównie przez szyitów Mieœcie Sadra to 11 zabitych i 26 rannych - powiedział funkcjonariusz policji, cytowany przez AFP. Według Ÿródeł medycznych wœród ofiar zamachu na głównym targu warzywnym Dżamila byli członkowie służb bezpieczeństwa.

Liczba ofiar według informatorów agencji Associated Press może okazać się jeszcze wyższa. Do zamachu doszło w godzinach rannych w pobliżu jednego z największych centrów handlowych w Bagdadzie.

Według Associated Press, powołujšcej się na zwišzanš z dżihadystami agencję informacyjnš Amak, do zamachu przyznało się Daesh.

Irackie siły rzšdowe i milicje szyickie, takie jak Haszid Szaabi, w której walczy wielu mieszkańców Miasta Sadra, kontynuujš operację przeciwko bojownikom IS w mieœcie Tal Afar w prowincji Niniwa na północy Iraku. Według irackiego wojska Tal Afar praktycznie już odbito z ršk dżihadystów, a walki trwajš jeszcze tylko na jego obrzeżach.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL