Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Bawaria: Wypadek na autostradzie. Autokar stanšł w płomieniach

Wikimedia
Autokar z 48 osobami najechał w poniedziałek na ciężarówkę na autostradzie A9 w Bawarii, na południu Niemiec, i stanšł w płomieniach. Według policji najprawdopodobniej zginęło 18 osób, a 30 odniosło obrażenia. Autokar doszczętnie spłonšł.

Do wypadku doszło krótko po godz. 7 w okolicach miejscowoœci Muenchberg w Górnej Frankonii, w południowej częœci kraju zwišzkowego Bawaria. Autokar z grupš seniorów z Saksonii jechał w kierunku miasta Bayreuth. W pewnym momencie uderzył w ciężarówkę, która zredukowała prędkoœć w zwišzku z korkiem na drodze.

Policja zamknęła autostradę w miejscu wypadku w obu kierunkach. Na miejscu sš służby ratownicze. Wielu poszkodowanych przetransportowano œmigłowcami do okolicznych szpitali. 

Ostateczna liczba ofiar œmiertelnych nie jest jeszcze potwierdzona, ale policja przypuszcza, że 18 osobom, uznanym po wypadku za zaginione, nie udało się opuœcić płonšcego autokaru. Wydobyciem i identyfikacjš ofiar zajmš się specjaliœci w dziedzinie medycyny sšdowej, których wezwano na miejsce wypadku. 

Na miejsce tragedii udali się minister transportu Niemiec Alexander Dobrindt i szef MSW Bawarii Joachim Herrmann. 

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier wyraził współczucie rodzinom zabitych oraz rannym, którym życzył jak najszybszego powrotu do zdrowia. Wyrazy współczucia przekazała też kanclerz Angela Merkel, dziękujšc zarazem służbom ratowniczym.

ródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL