Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Piesek o imieniu Dash wywołał alarm w kalifornijskim banku

123RF
Piesek o imieniu Dash - podobnym brzmieniowo do "Daesh", czyli arabskiego akronimu dżihadystycznego Państwa Islamskiego - mimowolnie doprowadził do podniesienia alarmu w kalifornijskim banku - pisze w œrodę agencja AFP, powołujšc się na lokalne media.

Wszystko rozpoczęło się na poczštku marca, gdy właœciciel Dasha - chory na stwardnienie rozsiane Bruce Francis - chciał wykonać przelew internetowy, by zapłacić pracownikowi za wyprowadzanie jego pupila. W tytule operacji zwyczajnie umieœcił imię psa, Dash.

Wówczas pracownicy banku pomylili imię z akronimem organizacji terrorystycznej i anulowali płatnoœć - podały media. Instytucja zgłosiła operację do amerykańskiego departamentu skarbu, które wysłało do Francisa wiadomoœć z proœbš o "wytłumaczenie, co oznacza +Dash+".

"Powiedziałem: +super, zatrzymujš najgłupszego terrorystę na œwiecie" - tak o incydencie opowiadał Francis w lokalnej telewizji KTVU.

Jak oœwiadczył rzecznik banku w wypowiedzi dla KTVU, takie działanie ze strony instytucji jest ważnš częœciš kontroli, by za poœrednictwem banku nie dochodziło do popełnienia przestępstwa. Podkreœlił, że płatnoœć - po przeprowadzeniu kontroli - została zrealizowana.

Francis oœwiadczył, że popiera działanie banku. "Moim zdaniem jeœli jest cokolwiek, co możemy zrobić, żeby powstrzymać terrorystów, róbmy to. I jeœli to oznacza niedogodnoœć dla mnie i mojego pracownika, jest to cena, którš zdecydowanie chcę zapłacić" - powiedział.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL