Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Zakończono operację na lotnisku w Rostowie

AFP
Operacja poszukiwawczo-ratunkowa na lotnisku w Rostowie nad Donem, gdzie w sobotę rozbił się samolot pasażerski linii FlyDubai, zakończyła się w niedzielę rano - poinformował minister transportu Rosji Maksim Sokołow. W katastrofie zginęły 62 osoby.

Wiceszef rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Leonid Bielajew powiedział, że w niedzielę trwać będš prace nad badaniem elementów samolotu w celu okreœlenia przyczyn katastrofy. Eksperci przystšpili również w niedzielę rano do prac nad identyfikacjš szczštków ofiar. 

Radio Echo Moskwy podało, że do stolicy przewieziono czarne skrzynki samolotu. Według agencji TASS eksperci zacznš ich odczyt również w niedzielę. 

Przed wejœciem na lotnisko w Rostowie nad Donem ustawiono tablicę z nazwiskami ofiar katastrofy. Od soboty mieszkańcy Rostowa i sšsiednich regionów składajš w tym miejscu kwiaty, przynoszš œwiece, dziecięce zabawki, kartki ze słowami współczucia. 

Samolot Boeing 737-800 rozbił się w sobotę nad ranem na terenie obok pasa startowego, przy drugiej próbie podejœcia do lšdowania. Samolot leciał z Dubaju do Rostowa nad Donem, na pokładzie było 55 pasażerów i siedmioro członków załogi. 

Komitet Œledczy Federacji Rosyjskiej rozpatruje trzy przyczyny katastrofy: awarię technicznš, trudne warunki pogodowe, błšd załogi. 

Większoœć pasażerów była mieszkańcami Rostowa, ale na pokładzie byli też m.in. obywatele Ukrainy, Uzbekistanu, Kirgistanu, Indii. Piloci pochodzili z Cypru i Hiszpanii.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL