Polak szefem Rady Polityki i Planowania Zasobów NATO

aktualizacja: 08.03.2016, 23:15
Foto: 123RF

Pułkownik Marek Powalski został wybrany na nowego przewodniczącego Rady Polityki i Planowania Zasobów NATO.

Powalski będzie pierwszym przedstawicielem nowych krajów członkowskich pełniącym tę funkcję.

"Pochodzący z Bydgoszczy płk Powalski był dotychczas przewodniczącym Komitetu Budżetowego NATO (od 2013 roku), a wcześniej m.in. pracownikiem Stałego Przedstawicielstwa RP przy NATO (w latach 2008-2013). Jego wyboru na nowe stanowisko dokonała Rada Północnoatlantycka, czyli ambasadorowie państw Sojuszu" - czytamy na stronie polskiego MSZ.

Rada Polityki i Planowania Zasobów NATO (RPPB) zajmuje się całym spektrum zasobów NATO.

"Płk Powalski obowiązki przewodniczącego Rady Polityki i Planowania Zasobów zacznie pełnić od 1 września 2016 roku" - poinformowało we wtorek Stałe Przedstawicielstwo RP przy Sojuszu.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE