Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Styl życia

Zakupy w Internecie – oszczędność, wygoda, czy moda?

Już 55% Polaków dokonuje zakupów przez Internet, a tendencja wcišż wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Czy chodzi o wygodę, którš gwarantujš szybkie przelewy Internetowe i brak koniecznoœci stania w sklepowych kolejkach? A może e-shopping generuje oszczędnoœci? Dziœ przedstawiamy zalety zakupów online, a także mechanizm wedle którego działajš szybkie przelewy online na przykładzie Bluemedia.pl.

Oszczędnoœć przy zakupach przez Internet

Zacznijmy od potencjalnych oszczędnoœci, jakie generuje robienie zakupów przez Internet. Na tym rynku panuje silna konkurencja, podobnie jak w tradycyjnym handlu, z tym że z racji rosnšcego udziału e-zakupów w całym wolumenie, nie jest on rynkiem nasyconym. Można więc uznać, że e-sklepy rywalizujš nie tylko o zwiększenie swoich udziałów wœród istniejšcej już grupy konsumentów, ale również o wzmocnienie swojej pozycji poprzez pozyskanie nowych. Poza tym sprzedaż przez Internet w oczywisty sposób jest dla sklepów mniej kosztowna, więc zachowujšc tę samš marżę mogš pozwolić sobie na obniżkę cen. W dodatku walka o klienta sprzyja udzielaniu rabatów, a także proponowaniu innych benefitów, takich jak darmowa dostawa.

Tak – zakupy przez Internet to oszczędnoœć dla naszego portfela. Pamiętajmy również, ze czas to pienišdz – zatem jeœli dokonujemy zakupów przez Internet bez koniecznoœci opuszczania domu, oszczędzamy podwójnie.

Wygoda, czyli szybkie przelewy online przez Bluemedia.pl i zakupy w domowym zaciszu

Brak koniecznoœci odwiedzania sklepów przekłada się również na ogromnš wygodę. W Internecie możemy dostać produkty żywnoœciowe, jak również artykuły gospodarstwa domowego, których marki już dobrze znamy i cenimy, dlatego nie wišże się to z ponoszeniem ryzyka. Jeœli zaœ chodzi o najpopularniejszš w naszym kraju gałšŸ e-commerce, czyli branżę odzieżowš i obuwniczš, coraz więcej sklepów dopuszcza również możliwoœć darmowych zwrotów. Nie tracimy wiec czasu na kolejki w sklepowych przymierzalniach. Ubrania i obuwie możemy przymierzyć w domu i w razie potrzeby bez problemu je zwrócić lub wymienić nie ponoszšc przy tym kosztów.

Do szybkoœci i wygody dokonywania zakupów przyczyniajš się także szybkie przelewy przez Internet. W następnym akapicie umówimy po krótce jak działajš szybkie przelewy online na przykładzie jednego z największych tego typu usługodawców – Bluemedia.pl.

Jak działajš szybkie przelewy Internetowe?

Nie wszystkie sklepy Internetowe sš wyposażone w formy płatnoœci, które umożliwiajš błyskawiczne przeprowadzenie transakcji. W przypadku wielu z nich, możliwe jest wyłšcznie skorzystanie ze zwykłego przelewu, a towar zostaje przekazany do wysyłki dopiero, gdy przelew zostanie zaksięgowany na rachunku odbiorcy. W praktyce oznacza to więc przynajmniej jeden dzień dodatkowego oczekiwania.

Na szczęœcie to ograniczenie da się obejœć korzystajšc usług Bluemedia.pl. Na tym portalu szybkie przelewy online sš możliwe w dowolnym dniu i godzinie do większoœci działajšcych w Polsce banków. Za szybkie przelewy przez Internet odpowiada robot finansowy, który wykonuje transakcję na danš kwotę z należšcego do usługodawcy konta w tym samym banku, co rachunek odbiorcy. To ogromna wygoda z punktu widzenia wielu Internetowych zakupowiczów.

Czy zakupy przez Internet to moda?

Czy zakupy przez Internet możemy rozpatrywać w kategorii mody? Wskazywałby na to ich rosnšcy udział w rynku. Wydaje się jednak, że to stwierdzenie przesadzone. O ile informacje o korzyœciach jakie gwarantuje e-commerce z pewnoœciš rozchodzš się wœród konsumentów „pocztš pantoflowš” – przez zadowolonych członków rodziny i znajomych, o popularnoœci tej formy zakupów decyduje raczej racjonalnoœć klientów. W końcu każdy nas ceni sobie oszczędzanie czasu i pieniędzy, wygodę i nowoczesne rozwišzania, takie jak szybkie przelewy przez Internet.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL