Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sporty zimowe

Stoch: stęskniłem się za takimi skokami

PAP
Nie tyle stęskniłem się za podium, co za takimi skokami jak dzisiaj - powiedział Kamil Stoch po tym, gdy polska drużyna zajęła trzecie miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Œwiata w Zakopanem. W sobotę na Wielkiej Krokwi wygrali Norwegowie przed Austriakami.

Stoch, zapytany podczas konferencji prasowej czy ten konkurs pozwoli przełamać złš passę, odpowiedział, że ma takš nadzieję.

"Chociaż oczywiœcie jest to wielka niewiadoma, to wierzę, że otworzy to nowš, pozytywnš kartę w mojej - naszej - sportowej karierze. Dzisiejszy sukces nie spowoduje jednak, że usišdę w fotelu całkowicie usatysfakcjonowany, wręcz przeciwnie - zmotywuje mnie to do jeszcze cięższej pracy" - zapewnił.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi dodał, że mimo wszystko takie doœwiadczenie jak nieudany poczštek sezonu ma swoje dobre strony. "Da mi może niezbyt miłe, ale bardzo potrzebne doœwiadczenie, dzięki któremu będš mógł sobie w podobnych sytuacjach jeszcze lepiej radzić".

Stoch przyznał, że z jednej strony zakopiańskie konkursy sš wspaniałe, a z drugiej bardzo trudne. "Dzisiejszy tym trudniejszy, że nadal walczę o te skoki na najwyższym poziomie. Do tego dochodzi stres spowodowany tysišcami kibiców czekajšcych na trybunach na dobry wynik. A wspaniałe, ponieważ ten doping niesie i dodaje skrzydeł".

Poproszony o ocenę pozostałych kolegów z drużyny powiedział, że jako jeden z czwórki, która jak to okreœlił - wyskakała podium - nie chce robić takich podsumowań.

"Był to dla nas wspaniały oraz niezwykle potrzebny konkurs. Po tych wszystkich niepowodzeniach daje nam bardzo pozytywnš energię i radoœć na myœl o kolejnych startach. Tego ostatnio bardzo nam brakowało. A indywidualnie to powiem tylko, że jak najbardziej pozytywnie zaskoczył mnie Andrzej Stękała".

Podczas konkursu drużynowego skoki Stocha dawały by mu pište miejsce. Czy taka lokata w niedzielnym konkursie będzie satysfakcjonujšca?

"W pełni, chociaż wolałbym oczywiœcie wyższe, ale trzeba mierzyć siły na zamiary" - stwierdził krótko skoczek z Zębu.

Teraz przed nim krótki, wieczorny wypoczynek. "A po nim przyjdzie czas na analizy. Opadnš emocje i wtedy trzeba na spokojnie przemyœleć każdy element dzisiejszych prób, ponieważ te skoki nie były idealne - zwłaszcza ten drugi" - ocenił Stoch.

Polacy, którzy wystšpili na Wielkiej Krokwi w składzie Andrzej Stękała, Maciej Kot, Stefan Hula i Kamil Stoch wywalczyli w sobotę dziewište w historii podium drużynowe w zawodach Pucharu Œwiata.

W polskiej ekipie najlepiej skakał Stoch. W pierwszej serii miał 134,5 m, a w drugiej 132 m.

W niedzielę zawodników czeka konkurs indywidualny. Wystartuje w nim dziewięciu Polaków. Oprócz czwórki sobotniego konkursu wystšpiš Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Jan Ziobro i Piotr Żyła.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL