Stoch: stęskniłem się za takimi skokami

aktualizacja: 23.01.2016, 19:27

Nie tyle stęskniłem się za podium, co za takimi skokami jak dzisiaj - powiedział Kamil Stoch po tym, gdy polska drużyna zajęła trzecie miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem. W sobotę na Wielkiej Krokwi wygrali Norwegowie przed Austriakami.

REDAKCJA POLECA

Stoch, zapytany podczas konferencji prasowej czy ten konkurs pozwoli przełamać złą passę, odpowiedział, że ma taką nadzieję.

"Chociaż oczywiście jest to wielka niewiadoma, to wierzę, że otworzy to nową, pozytywną kartę w mojej - naszej - sportowej karierze. Dzisiejszy sukces nie spowoduje jednak, że usiądę w fotelu całkowicie usatysfakcjonowany, wręcz przeciwnie - zmotywuje mnie to do jeszcze cięższej pracy" - zapewnił.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi dodał, że mimo wszystko takie doświadczenie jak nieudany początek sezonu ma swoje dobre strony. "Da mi może niezbyt miłe, ale bardzo potrzebne doświadczenie, dzięki któremu będą mógł sobie w podobnych sytuacjach jeszcze lepiej radzić".

Stoch przyznał, że z jednej strony zakopiańskie konkursy są wspaniałe, a z drugiej bardzo trudne. "Dzisiejszy tym trudniejszy, że nadal walczę o te skoki na najwyższym poziomie. Do tego dochodzi stres spowodowany tysiącami kibiców czekających na trybunach na dobry wynik. A wspaniałe, ponieważ ten doping niesie i dodaje skrzydeł".

Poproszony o ocenę pozostałych kolegów z drużyny powiedział, że jako jeden z czwórki, która jak to określił - wyskakała podium - nie chce robić takich podsumowań.

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE