Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu: Relacja z przedostatniego dnia

Czternastego, czyli przedostatniego dnia igrzysk w Pjongczangu, polscy reprezentanci rywalizować będą w snowboardzie, łyżwiarstwie szybkim i bobslejach. Rozdanych zostanie osiem kompletów medali.

Aktualizacja: 24.02.2018 13:44 Publikacja: 23.02.2018 23:01

Ester Ledecka na trasie snowboardowego gigantu równoległego

15:40

Hokej: po emocjonującej walce o brąz, wygrywają Kanadyjczycy

Kanada - Czechy 6:4 (3:1, 0:0, 3:3)

15:00

Brązowe medale w rywalizacji curlerek trafiają do Japonek, które w meczu o trzecie miejsce wygrywają z Wielką Brytanią 5:3.

14:34

Koniec drugiej tercji w starciu hokeistów o brązowe medale. Wynik bez zmian - Kanadyjczycy nadal prowadzą z Czechami 3:1.

14:09

29-letni Koreańczyk Lee Seung-Hoon wygrywa bieg ze startu wspólnego panczenistów. Drugi na mecie był Belg Bart Swings (to pierwszy medal tego kraju od 20 lat!), a drugi brąz w tej konkurencji trafia do reprezentanta Holandii - Koena Verweija. Wcześniej jego rodaczka Irene Schouten była trzecia w rywalizacji pań. Konrad Niedźwiedzki nie awansował do finału.

13:52

W meczu o trzecie miejsce w turnieju hokeistów po pierwszej tercji złota przed czterema laty Kanada prowadzi z Czechami 3:1.

13:40

Mistrzyni świata, 25-letnia Japonka Nana Takagi wygrywa bieg ze startu wspólnego panczenistek. Srebrny medal zdobywa Koreanka Kim Bo-Reum, trzecie miejsce zajęła - chyba rozczarowana po biegu - Holenderka Irene Schouten. Czwarta była Estonka Saskia Alusalu, która wygrała wszystkie premie lotne. Dziewiąte miejsce w finale zajęła Luiza Złotkowska.

13:25

Tymczasem Henryk Urbaś, attache prasowy polskiej misji olimpijskiej, poinformował, że bobsleista Mateusz Luty będzie niósł polską flagę podczas niedzielnej ceremonii zakończenia igrzysk.

13:10

Niestety w biegu masowym mężczyzn Konrad Niedźwiedzki zajmuje dopiero 10. miejsce w swoim półfinale. O 13.27 start finału pań z udziałem Luizy Złotkowskiej.

12:27

Luiza Złotkowska mimo wywrotki na jednej z lotnych premii awansuje do finału biegu masowego panczenistek! Dzięki uzyskanym punktom zajmuje ósme miejsce w swoim półfinale.

12:17

Magdalena Czyszczoń zaliczyła upadek w półfinale biegu masowego panczenistek. Zdołała dogonić rywalki, ale nie zmieściła się w najlepszej ósemce. W drugim półfinale startuje Luiza Złotkowska

12:00

Norwegia ustanowiła rekord wszech czasów, jeśli chodzi o liczbę medali zdobytych na zimowych igrzyskach olimpijskich. 38 krążków (aktualnie 13 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych) oznacza wynik lepszy od dotychczasowych liderów - Amerykanów, którzy 37 razy stawali na podium w czasie igrzysk w Vancouver w 2010 roku.

10:30

W Pjongczangu teraz półtorej godziny na złapanie oddechu. O 12.00 biegi masowe w łyżwiarstwie szybkim oraz wspomniany mecz o trzecie miejsce w turnieju curlerek.

10:11

I koniec meczu, 10:7 wygrywają Stany Zjednoczone pod wodzą Johna Shustera. Szwedzi na czele z Niklasem Edinem muszą zadowolić się srebrem.

W Pjongczangu dziś jeszcze jeden pojedynek curlingowy - o 12.05 Brytyjki będą walczyć z Japonkami o brąz.

10:04

Na trybunach Gangneung Curling Centre drużynie Stanów Zjednoczonych kibicuje Ivanka Trump. Chyba skutecznie, bo team USA po znakomitym ósmym endzie (wygranym 5:0) prowadzą 10:7.

09:19

W Pjongczangu trwa aktualnie finałowy pojedynek męskie turnieju w curlingu. Na półmetku rywalizacji Szwedzi prowadzą ze Stanami Zjednoczonymi 4:3.

08:40

Rosyjska biathlonistka Nadieżda Siergiejewa, która pozowała do sesji w bluzie z napisem "I don’t do doping, I am ZA SPORT"... została złapana na dopingu. W organizmie 30-letniej zawodniczki wykryto trimetazydynę. Siergiejewa startowała w bobslejowej dwójce, w swojej konkurencji zajęła w Pjongczangu 12. miejsce.

08:16

Iivo Niskanen królem nart! Reprezentant Finlandii, mistrz świata z Lahti, wygrywa bieg na 50 km, wyprzedzając na mecie biegnącego pod flagą olimpijską Aleksandra Bolszunowa. Brązowy medal dla rodaka tego ostatniego, Andrieja Łarkowa.

07:22

Zakończyła się już także rywalizacja mężczyzn w snowboardowym gigancie. Złoty medal zdobył Szwajcar Nevin Galmarini, pokonując w finale Koreańczyka Sangho Lee. Brąz dla Słoweńca Zana Kosira. Jedyny w stawce Polak - Oskar Kwiatkowski - zajął 13. miejsce.

07:05

Ester Ledecka, która niespodziewanie wygrała narciarski supergigant, w sobotę zwyciężyła w snowboardowej rywalizacji w slalomie gigancie równoległym. To pierwszy przypadek w historii, by sportsmenka zdobyła dwa złote medale w dwóch różnych konkurencjach na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Czeszka stanęła na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając dwie Niemki - Selinę Joerg i Ramonę Hofmeister. Najlepsza z Polek, Aleksandra Król, zajęła 11. miejsce. Weronika Biela była 24., a Karolina Sztokfisz - 29.

06:20

W rozgrywanych po raz pierwszy na igrzyskach zawodach drużynowych w narciarstwie alpejskim wygrali Szwajcarzy, którzy w finale pokonali Austriaków. Brązowe medale zawisną na szyjach Norwegów, którzy wprawdzie zremisowali swój pojedynek z Norwegami 2:2, ale mieli lepszy łączny czas przejazdów.

05:54

Po dwóch pierwszych ślizgach bobslejowych czwórek, polska drużyna w składzie Mateusz Luty, Łukasz Miedzik, Grzegorz Kossakowski i Arnold Zdebiak zajmuje 13. miejsce w klasyfikacji. Prowadzą Niemcy z pilotem Francesco Friedrich, wyprzedzając czwórkę z Korei Południowej i kolejną załogę niemiecką.

05:00

Pierwsze sobotnie medale już rozdane. Sebastien Toutant, snowboardzista z Kanady, zdobył złoty medal w konkurencji big air. Srebro wywalczył Amerykanin Kyle Mack, a brąz - Brytyjczyk Billy Morgan.

Przeczytaj » Jak snowboard trafił na igrzyska olimpijskie

Program wydarzeń na sobotę

Bobsleje
01.30 rywalizacja czwórek - 1. i 2. ślizg (polska drużyna: Mateusz Luty, Łukasz Miedzik, Grzegorz Kossakowski, Arnold Zdebiak)

Narciarstwo alpejskie
03.00 zawody drużynowe

Snowboard
01.00 slalom gigant równoległy kobiet - kwalifikacje (Aleksandra Król, Weronika Biela, Karolina Sztokfisz) - finał o 06.30
01.27 slalom gigant równoległy mężczyzn - kwalifikacje (ew. Oskar Kwiatkowski) - finał o 06.37

Łyżwiarstwo szybkie
12.00 wyścig ze startu wspólnego kobiet (Magdalena Czyszczoń, Luiza Złotkowska)
12.45 wyścig ze startu wspólnego mężczyzn (Konrad Niedźwiedzki)

Inne sporty
Paryż 2024. Tomasz Majewski: Sytuacja w Strefie Gazy zagrożeniem dla igrzysk. Próba antydronowa się nie udała