Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sporty zimowe

Kamil Stoch wygrywa drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni

AFP
Kamil Stoch wygrał drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Prowadzšcy po pierwszej serii Polak, w drugiej oddał najdłuższy skok w całej stawce - 139,5 m - i został pierwszym polskim skoczkiem, który wygrał dwa pierwsze konkursy TCS.

Stoch obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni.

Drugie miejsce w Ga-Pa zajšł Niemiec Richard Freitag. Jego wynik - 275,8 pkt - był gorszy od Stocha o 7,6 punktu. Na podium znalazł się także Norweg Anders Fannemel.

W finałowej serii konkurs odbywał się bez przeszkód aż do momentu, gdy na skoczni pozostało dwóch zawodników - drugi w klasyfikacji po pierwszej serii Słoweniec Tilen Bartol oraz prowadzšcy Kamil Stoch. Z powodu silnych podmuchów wiatru musieli oni poczekać kilka minut z oddaniem swoich skoków. Bartol ostatecznie pofrunšł bliżej niż w pierwszej serii i uplasował się na pištym miejscu. Stoch wytrzymał presję, skokiem na odległoœć 139,5 m dystansujšc resztę stawki.

W finałowej serii wystšpiło jeszcze czterech Polaków. Na 12. miejscu rywalizację ukończył Dawid Kubacki. Choć w drugiej serii (133,5 m) skoczył dalej, niż w pierwszej (126,5 m), to osunšł się o dwa miejsca w klasyfikacji.

Również Maciej Kot w porównaniu z pierwszš seriš spadł w klasyfikacji. Po skoku na odległoœć 129 metrów i wygranym pojedynku z Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem, w drugiej skoczył 4 metry dalej, ale spadł o trzy miejsca na 18. pozycję.

Pozostali Polacy poprawili swoje pozycje. 29. miejsce po pierwszej serii zajmował Piotr Żyła (122,5 m), a 30. Stefan Hula (119,5 m). W drugiej serii skoczyli po 126 m i ukończyli konkurs odpowiednio na 25. i 27. pozycji.

Po pierwszej serii odpadł Jakub Wolny. Skoczył 127,5 metra i przegrał pojedynek KO z Niemcem Markusem Eisenbichlerem, który skoczył metr dalej.

Do finału nie awansował Austriak Stefan Kraft, od którego lepszy okazał się rywal z pary - Słoweniec Ziga Jelar.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL