Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sporty zimowe

W lidze norweskiej najdłuższy mecz w historii hokeja na lodzie

PAP/EPA
Ponad 217 minut potrzebowali hokeiœci drużyn Storhamar Dragons i Sparta Warriors Sarpsborg, by rozstrzygnšć niedzielne spotkanie pierwszej rundy play off w lidze norweskiej. Statystyki wskazujš, że był to najdłuższy mecz w historii tej dyscypliny.

Zwycięskiego gola dla gospodarzy (na 2:1) Joakim Jensen zdobył w 217. minucie i 13. sekundzie gry. Zegarki wskazywały wówczas godz. 2.33 w nocy z niedzieli na poniedziałek, a pojedynek rozpoczšł się o... 18. Zespół z Hamar objšł prowadzenie 3-2 w serii play off do czterech wygranych. Kolejne spotkanie - we wtorek.

- Tego nie da się opisać słowami. Zamiast jednego, rozegraliœmy trzy i pół meczu. To jest po prostu chore - skomentował trener Sparty Lenny Eriksson.

W podobnym duchu wypowiedział się kierownik drużyny gospodarzy Thore Saxrud: "Przepisy okazały się brutalne, wręcz nieludzkie".

W lokalnych mediach zwrócono uwagę, że nie tylko w hali OL Amfi padł w niedzielę rekord, bo podczas gry hokeistów łapały skurcze ze zmęczenia, to właœciciele miejscowych barów i restauracji zacierali ręce z powodu wyjštkowo wysokich utargów. Z kolei publiczny nadawca radiowo-telewizyjny NRK podkreœlił, że w innych mediach równie często do opisania wydarzenia używano słów "epickie", jak i "œmieszne".

Za najdłuższy do tej pory mecz w historii hokeja na lodzie uchodziła potyczka w finale Pucharu Stanleya w 1936 roku, kiedy Detroit Red Wings pokonali Montreal Maroons po dogrywce 1:0 po 176 minutach i 30 sekundach gry.

Teraz na stronie internetowej NHL pojawiła się informacja: "Tak, to prawda. Osiem dogrywek w Norwegii".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL