W lidze norweskiej najdłuższy mecz w historii hokeja na lodzie

aktualizacja: 13.03.2017, 12:01
Foto: PAP/EPA

Ponad 217 minut potrzebowali hokeiści drużyn Storhamar Dragons i Sparta Warriors Sarpsborg, by rozstrzygnąć niedzielne spotkanie pierwszej rundy play off w lidze norweskiej. Statystyki wskazują, że był to najdłuższy mecz w historii tej dyscypliny.

REDAKCJA POLECA
13.03.2017
Lechia już nie jak autobus
31.01.2017
Sprawa brutalnego faulu podczas meczu hokeja w szwedzkim sądzie
30.01.2017
Sylwia Nowak - Trębacka: Marzę o ciepłym lodowisku
31.12.2016
Puchar Spenglera: Team Kanada pokonał w finale HC Lugano 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Kariera.pl
Menedżer nie musi być wiecznie lojalny wobec dawnej firmy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Zwycięskiego gola dla gospodarzy (na 2:1) Joakim Jensen zdobył w 217. minucie i 13. sekundzie gry. Zegarki wskazywały wówczas godz. 2.33 w nocy z niedzieli na poniedziałek, a pojedynek rozpoczął się o... 18. Zespół z Hamar objął prowadzenie 3-2 w serii play off do czterech wygranych. Kolejne spotkanie - we wtorek.

- Tego nie da się opisać słowami. Zamiast jednego, rozegraliśmy trzy i pół meczu. To jest po prostu chore - skomentował trener Sparty Lenny Eriksson.

W podobnym duchu wypowiedział się kierownik drużyny gospodarzy Thore Saxrud: "Przepisy okazały się brutalne, wręcz nieludzkie".

W lokalnych mediach zwrócono uwagę, że nie tylko w hali OL Amfi padł w niedzielę rekord, bo podczas gry hokeistów łapały skurcze ze zmęczenia, to właściciele miejscowych barów i restauracji zacierali ręce z powodu wyjątkowo wysokich utargów. Z kolei publiczny nadawca radiowo-telewizyjny NRK podkreślił, że w innych mediach równie często do opisania wydarzenia używano słów "epickie", jak i "śmieszne".

Za najdłuższy do tej pory mecz w historii hokeja na lodzie uchodziła potyczka w finale Pucharu Stanleya w 1936 roku, kiedy Detroit Red Wings pokonali Montreal Maroons po dogrywce 1:0 po 176 minutach i 30 sekundach gry.

Teraz na stronie internetowej NHL pojawiła się informacja: "Tak, to prawda. Osiem dogrywek w Norwegii".

POLECAMY

KOMENTARZE