Kontuzjowana Bjoergen zrezygnowała z mistrzostw Norwegii

aktualizacja: 30.03.2016, 07:46
Marit Bjoergen
Marit Bjoergen
Foto: Fotorzepa/ Piotr Nowak

Multimedalistka olimpijska i świata w biegach narciarskich Norweżka Marit Bjoergen wycofała się ze startu w mistrzostwach kraju w dniach 31-marca - 3 kwietnia z powodu kontuzji biodra.

REDAKCJA POLECA
09.11.2016
PŚ w biegach: Powrót Marit Bjoergen po 600 dniach przerwy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!
kariera
Wulgaryzmy w pracy niedopuszczalne, chociaż powszechne

Zdaniem lekarzy powrót do intensywnych treningów po urodzeniu dziecka 26 grudnia okazał się być może zbyt szybki.

Bjoergen rozpoczęła treningi już w trzy tygodnie po porodzie. Następnie, 12 marca, wystartowała w biegu jej imienia "Marit Bjoergen Rennet" w rodzinnym Rognes, a 16 marca w sprincie w Sarpsborg. Planowała wystartować na dystansach 5 i 30 kilometrów techniką dowolną w drugiej części mistrzostw Norwegii w Beitostoelen w najbliższy weekend, lecz podczas treningu biegowego w niedzielę nadwyrężyła mięśnie biodra.

"Do nadwyrężenia mięśni doszło podczas długiego biegu na nierównym terenie. Start w mistrzostwach kraju byłby w tej sytuacji zbyt dużym obciążeniem. Wolimy podchodzić to tej kontuzji ostrożnie, tak, aby Marit mogła rozpocząć normalne przygotowania do sezonu w połowie maja" - wyjaśnił lekarz reprezentacji Fredrik S. Bendiksen.

Biegaczka otrzymała dokładny program rehabilitacyjna-treningowy.

"Są to zwykłe, lecz lekkie biegi oraz pchanie wózka z dzieckiem pod górę, co na pewno sprawi Marit przyjemność" - powiedział Bendiksen.

POLECAMY

KOMENTARZE