Kontuzjowana Bjoergen zrezygnowała z mistrzostw Norwegii

aktualizacja: 30.03.2016, 07:46
Marit Bjoergen
Marit Bjoergen
Foto: Fotorzepa/ Piotr Nowak

Multimedalistka olimpijska i świata w biegach narciarskich Norweżka Marit Bjoergen wycofała się ze startu w mistrzostwach kraju w dniach 31-marca - 3 kwietnia z powodu kontuzji biodra.

REDAKCJA POLECA
09.11.2016
PŚ w biegach: Powrót Marit Bjoergen po 600 dniach przerwy
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Zdaniem lekarzy powrót do intensywnych treningów po urodzeniu dziecka 26 grudnia okazał się być może zbyt szybki.

Bjoergen rozpoczęła treningi już w trzy tygodnie po porodzie. Następnie, 12 marca, wystartowała w biegu jej imienia "Marit Bjoergen Rennet" w rodzinnym Rognes, a 16 marca w sprincie w Sarpsborg. Planowała wystartować na dystansach 5 i 30 kilometrów techniką dowolną w drugiej części mistrzostw Norwegii w Beitostoelen w najbliższy weekend, lecz podczas treningu biegowego w niedzielę nadwyrężyła mięśnie biodra.

"Do nadwyrężenia mięśni doszło podczas długiego biegu na nierównym terenie. Start w mistrzostwach kraju byłby w tej sytuacji zbyt dużym obciążeniem. Wolimy podchodzić to tej kontuzji ostrożnie, tak, aby Marit mogła rozpocząć normalne przygotowania do sezonu w połowie maja" - wyjaśnił lekarz reprezentacji Fredrik S. Bendiksen.

Biegaczka otrzymała dokładny program rehabilitacyjna-treningowy.

"Są to zwykłe, lecz lekkie biegi oraz pchanie wózka z dzieckiem pod górę, co na pewno sprawi Marit przyjemność" - powiedział Bendiksen.

POLECAMY

KOMENTARZE