Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sporty motorowe

BBC: Powrót Kubicy nie jest oczywisty

afp
Zespół Formuły 1 Williams jest nieco "wybredny", jeœli chodzi o wybór kierowców na sezon 2018, ale ma ku temu podstawy - twierdzi Andrew Benson z BBC.

W artykule opublikowanym na stronie brytyjskiego nadawcy, Benson podkreœla, że powrót Roberta Kubicy do F1 byłby przede wszystkim œwietnš, pozytywnš historiš, która w dobrym œwietle stawiałaby Williamsa. Po drugie, nawet jeœli polski kierowca nie jest całkowicie sprawny, jak przed wypadkiem siedem lat temu, to i tak byłby "niezawodny i szybki, a jego doskonały techniczny feedback zapewniłby Williamsowi solidnš podstawę do rozwoju samochodu".

"Ale wyglšda na to, że pojawił się problem" - pisze dziennikarz BBC, zaznaczajšc, że Williams planował podjšć ostatecznš decyzję po testach z tego tygodnia w Abu Zabi. "Jednak występ Kubicy był nieprzekonujšcy" - stwierdza Benson.

Brytyjski dziennikarz argumentuje, że choć ciężko porównywać testowe jazdy Kubicy i innych kierowców, to jest to możliwe. Siergiej Sirotkin, kierowca testowy Renault, był o pół sekundy wolniejszy od Polaka, ale bioršc pod uwagę warunki pogodowe i opony, na których jeŸdzili obaj kierowcy, w rzeczywistoœci Polak był o 1,6 sekundy wolniejszy od Rosjanina. "Co nie wyglšda dobrze" - podkreœla Benson.

"Kubica nie jest wystarczajšco szybki, by podjšć decyzję o podpisaniu z nim kontraktu bez zastanowienia" - konkluduje dziennikarz.

"W 2018 roku Williams wkracza w nowš erę, z pierwszym samochodem zaprojektowanym przez nowego lidera technicznego, Paddy'ego Lowe'a, który został zwerbowany po opuszczeniu Mercedesa pod koniec ubiegłego sezonu. Williams chce mieć najszybszego możliwego kierowcę oraz kogoœ, kto ma potencjał, by pomóc zespołowi zbudować przyszłoœć. Ich problemem jest to, że nie jest jasne, kto nim jest" - ocenia Andrew Benson.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL