Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sporty motorowe

Formuła 1: Robert Kubica testował bolid Williamsa

Fotorzepa/ Piotr Nowak
Robert Kubica przez cały dzień jeŸdził bolidem Formuły 1 teamu Williams model 2014 na brytyjskim torze Silverstone. Testy Polaka, które kilka dni wczeœniej zespół zapowiedział, były zamknięte dla mediów i kibiców.

Po Kubicy na Silverstone będzie tym samym bolidem jeŸdził Brytyjczyk Paul di Resta, który, podobnie jak Kubica, również stara się o angaż na sezon 2018 w teamie Williams.

Testy na Silverstone majš przygotować obu kierowców do kolejnego sprawdzianu, który zaplanowany jest na węgierskim Hungaroringu.

Nadal nie wiadomo, czy szefowie zespołu nie zdecydujš się na przedłużenie kontraktu z Felipe Massš. Brazylijczyk jest aktualnie kierowcš brytyjskiej ekipy z siedzibš w Wantage i deklaruje, że jest gotowy pozostać w zespole na kolejny sezon.

Pewnym przedłużenia kontraktu z Williamsem na 2018 rok jest tylko Kanadyjczyk Lance Stroll, który w 2017 debiutował w F1. Jego pozycja w Williamsie jest stabilna nie ze względu na wyniki, tylko dzięki kapitałowi, jaki w zespół inwestuje jego ojciec.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL