Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sporty motorowe

Formuła 1: Red Bull krytykuje jakość silników Renault

AFP
Szef zespołu Formuły 1 Red Bull Christian Horner wezwał koncern Renault, producenta silników do szybkiego poprawienia jakoœci jednostek napędowych, które coraz częœciej ulegajš awariom.

W niedzielę podczas wyœcigu o Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps Holender Max Verstappen z Red Bulla, który był uważany za jednego z głównych kandydatów do miejsca na podium, musiał się wycofać już na 9. okršżeniu z powodu awarii silnika.

"Jesteœmy klientem, który bardzo dużo płaci za silniki. Ich jakoœć jest jednak znacznie poniżej tej, jakiej się spodziewaliœmy. W tym sezonie awaryjnoœć jest coraz większa" - powiedział Horner po GP Belgii.

Szef Red Bulla dodał, że problem wymaga jak najszybszego rozwišzania. Wezwał francuski koncern po podjęcia wszelkich możliwych działań, aby sytuacja uległa poprawie.

"Renault zdaje sobie sprawę z tego, że ich produkt nie jest taki, jaki być powinien. Ale na tym poziomie rywalizacji już nikt nie może sobie pozwolić na takie problemy, gdyż w wyœcigi sš zaangażowane bardzo poważne œrodki" - dodał Brytyjczyk.

Wstępna diagnostyka jednostki napędowej w bolidzie Verstappena wykazała jako przyczynę niedzielnej awarii uszkodzenie œwiecy zapłonowej lub jednego z czujników sterujšcych pracš silnika.

Kolejna, 13. runda mistrzostw œwiata F1 - wyœcig o Grand Prix Włoch na torze Monza odbędzie się 3 wrzeœnia.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL