Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sporty motorowe

ME na żużlu: Jarosław Hampel wygrywa w Toruniu

PAP, Tytus Żmijewski
Jarosław Hampel zwyciężył w pierwszym turnieju tegorocznego cyklu indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu. W finale na toruńskiej Motoarenie pokonał Czecha Vaclava Milika, Łotysza Andrieja Lebiediewa i Przemysława Pawlickiego.

Œwietnie zawody na toruńskiej Motoarenie rozpoczšł Hampel, który od organizatorów cyklu SEC otrzymał dzikš kartę na zawody w grodzie Kopernika. Swoje pierwsze dwa starty wygrał i wraz Czechem Vaclavem Milikiem był liderem klasyfikacji, z kompletem 6 punktów. Dopiero w trzecim starcie, po słabszym wyjœciu spod taœmy i błędzie w drugim łuku, stracił punkty przyjeżdżajšc na końcu stawki. Po trzech seriach startów prowadzili Milik i Łotysz Andriej Lebiediew z oœmioma punktami, a za nimi trzech biało-czerwonych - Przemysław Pawlicki, Hampel i Krzysztof Kasprzak.

Z biegu na bieg stawka się wyrównywała. Przed ostatniš seriš startów pomiędzy pierwszym a szóstym zawodnikiem w klasyfikacji różnica wynosiła tylko dwa punkty. Prowadził nadal Milik – 10 pkt, za nim byli Hampel i Lebiediew - po 9.

Szansę na udział w barażu lub bezpoœredni awans do finału spoœród biało-czerwonych mieli jeszcze Kasprzak i Pawlicki. Wykorzystał jš ten ostatni. Zwyciężajšc w biegu 19. zapewnił sobie bezpoœredni awans do finału, mimo że tyle samo punktów – po 10 - mieli Milik, Lebiediew i Jonsson. Ta trójka oraz uzupełniajšcy stawkę, najlepszy spoœród żużlowców z dziewięcioma punktami Rosjanin Grigorij Łaguta walczyła w barażu.

Po wyjœciu spod taœmy Milik zamknšł Lebiediewa i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca. Obaj awansowali do walki o wygranš w Toruniu.

Najlepiej spod taœmy z drugiego pola wystartował popularny „Mały”, a o zwycięstwo walczył z nim Milik. Reprezentant Polski nie dał jednak za wygranš i linię mety minšł na czele, triumfujšc w turnieju w grodzie Kopernika. Trzeci był Lebiediew, a czwarty Pawlicki.

Kolejne zawody 15 lipca w niemieckim Gustrow.

Wyniki turnieju w Toruniu i klasyfikacja po pierwszych zawodach:

1. Jarosław Hampel             14 pkt.


2. Vaclav Milik (Czechy)       12


3. Andriej Lebiediew (Łotwa)   11


4. Andreas Jonsson (Szwecja)   10


5. Przemysław Pawlicki (Dania) 10


6. Grigorij Łaguta (Rosja)      9


7. Mateusz Szczepaniak          9


8. Krzysztof Kasprzak           9


9. Artiom Łaguta (Rosja)        8


10. Kenneth Bjerre (Dania)      8


11. Andriej Kudriaszow (Rosja)  7


12. Kacper Gomólski             6


13. Leon Madsen (Dania)         5


14. Nicolai Klindt (Dania)      3


15. Martin Smoliński (Niemcy)   2


16. Paweł Przedpełski           2


17. Mikkel Bech (Dania)         1

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL