Sporty motorowe

Żużel: Złoty Kask dla Przemysława Pawlickiego

Podium turnieju w Zielone Górze - Janusz Kołodziej, Przemysław Pawlicki i jego brat Piotr
PAP/ Lech Muszyński
W 57. finale turnieju żużlowego o Złoty Kask w Zielonej Górze zwyciężył Przemysław Pawlicki ze Stali Gorzów. Na drugim stopniu podium stanął Janusz Kołodziej, a trzeci był Piotr Pawlicki - obaj z Unii Leszno.

Przemysław Pawlicki wywalczył Złoty Kask po raz trzeci. Wcześniej dokonał tego w 2014 i 2015 r. startując w tych finałach, jako zawodnik Unii Leszno.

W zielonogórskim finale Przemysław Pawlicki sięgnął po główne trofeum po pięciu seriach startów. Trzech kolejnych zawodników miało identyczny dorobek punktowy. W tej sytuacji o pozostałych miejscach na podium decydował wyścig dodatkowy. W nim najszybszy był Kołodziej, przed młodszym z braci Pawlickich i Maksymem Drabikiem.

Pięciu najlepszych zawodników turnieju wystartuje w eliminacjach do przyszłorocznych indywidualnych mistrzostw świata, czyli cyklu Speedway Grand Prix, a sześciu prawo udziału w kwalifikacjach do mistrzostw Starego Kontynentu. Zostaną także przyznane dwie dzikie karty.

Niespodziewanie odległe miejsca zajęli byli uczestnicy cyklu Grand Prix - Piotr Protasiewicz z miejscowego Falubazu i Krzysztof Kasprzak ze Stali Gorzów.

Turniej na stadionie przy Wrocławskiej w Zielonej Górze obejrzała garstka kibiców.

Pierwotnie tegoroczny finał Złotego Kasku miał zostać rozegrany 14 kwietnia, ale został przełożony z uwagi na niekorzystne prognozy pogody. W czwartek w Zielonej Górze było chłodno, ale bez deszczu.