Aleja olimpijczyków

aktualizacja: 14.06.2017, 08:57
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment koło Suwałk otworzył al...
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment koło Suwałk otworzył aleje upamiętniającą medalistów olimpijskich oraz mistrzostw świata.

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment koło Suwałk otworzył aleje upamiętniającą medalistów olimpijskich oraz mistrzostw świata.

Aleja Olimpijczyków liczy osiem płyt z nazwiskami słynnych, polskich sportowców. Poświęcone są:

Stanisławowi Marusarzowi - wicemistrzowi świata w skokach narciarskich z Lahti 1938 roku,

Franciszkowi Gąsienicy Groniowi - brązowemu medaliście w kombinacji norweskiej Igrzysk Olimpijskich Cortina d'Ampezzo z 1956 roku,

Kamilowi Stochowi - mistrzowi olimpijskiemu w skokach narciarskich z Soczi z 2014 roku,

Józefowi Łuszczkowi - mistrzowi świata w biegach narciarskich z Lahti z 1978 roku,

Wojciechowi Fortunie - mistrzowi olimpijskiemu w skokach narciarskich z Sapporo w 1972 roku,

Marianowi Sypniewskiemu - brązowemu medaliście w szermierce z Barcelony z 1992 roku,

Adamowi Krzesińskiemu - wicemistrzowi olimpijskiemu w szermierce z Atlanty z 1996 roku,

Piotrowi Markiewiczowi - brązowemu medaliście w kajakarstwie z Atlanty z 1996 roku.

W uroczystości odsłonięcia tablic udział wzięli m.in. Wojciech Fortuna i Piotr Markiewicz

Nowa aleja powstała pod Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Podlaskiej Rady Olimpijskiej. Ósemka medalistów, których nazwiska już wyryto w kamieniu, to dopiero początek. Obecnie trwają rozmowy w sprawie upamiętnienia kolejnych wybitnych polskich sportowców.

- Jest dużo miejsca dla kolejnych legend polskiego sportu. Chcemy docenić wybitnych zawodników oraz przybliżyć dzieciom i młodzieży poszczególne dyscypliny, prezentując historię niesamowitych karier sportowych. Wierzymy, że dzięki propagowaniu sportu, zmobilizujemy mieszkańców do aktywności fizycznej i zbudujemy przewagę konkurencyjną naszego regionu – mówi Paweł Żuk, prezes WOSiR Szelment.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE