Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sport

Szczepłek: Dawnych mistrzów jeszcze nie przerośli

Fotorzepa, Waldemar Kompała
Jeszcze polscy piłkarze nie awansowali na mundial, a niemal wszyscy – od zwykłych kibiców po dziennikarzy – używajš wobec nich okreœleń zarezerwowanych dla mistrzów. Kiedy już naprawdę zapewniš sobie udział w mistrzostwach, zabraknie słów na opisanie tego sukcesu.

Sam się cieszę, chwalę, coraz rzadziej się czepiam, ale doœwiadczenie mi podpowiada, że dziennikarz nie powinien poddawać się powszechnym nastrojom euforii. Mam jednak coraz mniej argumentów wobec tych, którzy mówiš, abym nie szukał dziury w całym, bo mamy reprezentację wyjštkowš, która bije na głowę te najlepsze z lat 70. i 80.

Otóż nie bije, ale może pobić. Robert Lewandowski strzelił więcej bramek dla reprezentacji niż Grzegorz Lato, lada miesišc pobije rekord Włodzimierza Lubańskiego i rozegra więcej meczów niż Kazimierz Deyna. Tyle że oni byli mistrzami olimpijskimi, medalistami mistrzostw œwiata, a z dzisiejszych reprezentantów żaden nie grał na mundialu. Powinni spełnić to marzenie. Czy zagrajš w Rosji, jak chcšcy pokazać œwiatu swój talent piłkarze Kazimierza Górskiego czy niezbyt ambitni zawodnicy Jerzego Engela, którzy wpadli w błogi nastrój po wygraniu eliminacji? O większoœci obecnych piłkarzy mam lepsze mniemanie niż o tych ostatnich.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL