Szczepłek: Dawnych mistrzów jeszcze nie przerośli

aktualizacja: 12.07.2017, 12:15
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Jeszcze polscy piłkarze nie awansowali na mundial, a niemal wszyscy – od zwykłych kibiców po dziennikarzy – używają wobec nich określeń zarezerwowanych dla mistrzów. Kiedy już naprawdę zapewnią sobie udział w mistrzostwach, zabraknie słów na opisanie tego sukcesu.

REDAKCJA POLECA

Sam się cieszę, chwalę, coraz rzadziej się czepiam, ale doświadczenie mi podpowiada, że dziennikarz nie powinien poddawać się powszechnym nastrojom euforii. Mam jednak coraz mniej argumentów wobec tych, którzy mówią, abym nie szukał dziury w całym, bo mamy reprezentację wyjątkową, która bije na głowę te najlepsze z lat 70. i 80.

Otóż nie bije, ale może pobić. Robert Lewandowski strzelił więcej bramek dla reprezentacji niż Grzegorz Lato, lada miesiąc pobije rekord Włodzimierza Lubańskiego i rozegra więcej meczów niż Kazimierz Deyna. Tyle że oni byli mistrzami olimpijskimi, medalistami mistrzostw świata, a z dzisiejszych reprezentantów żaden nie grał na mundialu. Powinni spełnić to marzenie. Czy zagrają w Rosji, jak chcący pokazać światu swój talent piłkarze Kazimierza Górskiego czy niezbyt ambitni zawodnicy Jerzego Engela, którzy wpadli w błogi nastrój po wygraniu eliminacji? O większości obecnych piłkarzy mam lepsze mniemanie niż o tych ostatnich.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE