Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sport

Stoch wygrał w Vikersund

AFP
Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Œwiata na mamuciej skoczni w Vikersund. W całym cyklu Raw Air, rozgrywanym na czterech norweskich obiektach, zajšł drugie miejsce, ustępujšc Austriakowi Stefanowi Kraftowi.

Skoczek z Zębu zmniejszył też do 31 punktów stratę do Krafta w klasyfikacji generalnej Pucharu Œwiata. W niedzielę Austriak zajšł pištš lokatę. Do zakończenia rywalizacji o Kryształowš Kulę pozostały dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy w Planicy.

Stoch, który był najlepszy także w pištkowym prologu, oddał w niedzielę dwa dalekie skoki, osišgajšc 238,5 oraz 237 m, wyraŸnie wyprzedzajšc japońskiego weterana Noriakiego Kasai oraz Austriaka Michaela Hayboecka.

NajgroŸniejsi rywale Polaka w drugiej serii zawiedli - Kraft uzyskał tylko 215 m, a prowadzšcy na półmetku zawodów i w całym cyklu Raw Air Andreas Wellinger wylšdował na 166. metrze. Niemiec spadł w konkursie na 18. pozycję.

Maciej Kot był 14., Dawid Kubacki, który w drugiej serii pobił rekord życiowy (232 m), awansował na 17. miejsce, a Piotr Żyła - na 23.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL