Real Madryt w finale Ligi Mistrzów

W rewanżowym meczu o awans do finału Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał Manchester City 1:0 i awansował do ostatecznej rozgrywki.

Publikacja: 04.05.2016 21:41

Zwycięskiego gola strzelił w 20 minucie dla Realu Fernando i była to bramka samobójcza.

W pierwszym spotkaniu było 0:0. W finale 28 maja Real zmierzy się z Atletico Madryt, które we wtorek wyeliminowało Bayern Monachium.

Po raz szósty w historii w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów zmierzą się drużyny z tego samego kraju, a po raz drugi - z tego samego miasta (znów z Madrytu).

W 2000 roku odbył się hiszpański finał z udziałem Realu i Valencii (3:0), trzy lata później o prymat walczyły włoskie drużyny (AC Milan pokonał Juventus Turyn w rzutach karnych), a w 2008 roku - w starciu ekip z Anglii - Manchester United okazał się lepszy od Chelsea Londyn w serii "jedenastek".

W 2013 roku sprawę tytułu rozstrzygały niemieckie kluby. Na Wembley w Londynie Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 2:1, zaś rok później - w meczu dwóch madryckich drużyn - Real pokonał po dogrywce Atletico 4:1.

Składy:

Real: Keylor Navas - Daniel Carvajal, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo - Toni Kroos, Luka Modrić, Isco - Gareth Bale, Jese Rodriguez, Cristiano Ronaldo.

City: Joe Hart - Bacary Sagna, Vincent Kompany, Nicolas Otamendi, Gael Clichy - Fernandinho, Fernando - Jesus Navas, Yaya Toure, Kevin De Bruyne - Sergio Aguero.

Pozostało 85% artykułu
2 / 3
Paryż 2024. Dlaczego Adidas i BIZUU ubiorą polskich olimpijczyków
sport i polityka
Wybory samorządowe. Jak kibice piłkarscy wybierają prezydentów miast
Paryż 2024. Agenci czy bezdomni? Rosjanie toczą olimpijską wojnę domową
Paryż 2024. Kim jest Katarzyna Niewiadoma, polska nadzieja na medal igrzysk olimpijskich