Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sport

Dookoła Katalonii: Zwycięstwo Poelsa, Quintana nadal liderem

Wout Poels
AFP
Holender Wout Poels (Team Sky) wygrał pišty etap wyœcigu kolarskiego Dookoła Katalonii z Rialp do Valls o długoœci 187,2 km. Liderem pozostał Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar).

28-letni Poels uciekł rywalom tuż przed metš. Drugi był Włoch Dario Cataldo (Astana Pro Team), a trzeci Belg Gaetan Bille (Wanty - Groupe Gobert). Obaj stracili do zwycięzcy po 11 s.

"Czułem się dobrze i dlatego zdecydowałem się na atak na ostatnim podjeŸdzie. Udało się uciec rywalom i wygrać. To cieszy, nie odczuwam trudów tego etapu" - powiedział Poels, który w tegorocznym sezonie po raz trzeci triumfował na etapie.

Z zawodników grupy CCC w pištek najlepiej wypadł Włoch Davide Rebellin zajmujšc 18. miejsce ze stratš 33 s. Sylwester Szmyd był 63. tracšc do zwycięzcy 56 s.

Słabiej wypadli zawodnicy Vervy. Najlepszy z nich Paweł Cieœlik uplasował się na 91. pozycji tracšc do Poelsa 2.49.

W sobotę kolarzy czeka najdłuższa w wyœcigu próba, etap liczšcy 197,2 km z Sant Joan Despi do Vilanovy.

Dookoła Katalonii jest pierwszym w historii wyœcigiem najwyższej kategorii UCI World Tour, w którym startujš dwie polskie grupy zawodowe - CCC Sprandi Polkowice oraz Verva ActiveJet.

Impreza ma bardzo silnš obsadę. Na katalońskich szosach sprawdza formę trzech głównych pretendentów do triumfu w Tour de France: Brytyjczyk Chris Froome (Sky), Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff) oraz Quintana.

Wyœcig zakończy się w niedzielę w Barcelonie.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL