Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sport

Ekstraklasa: Jagiellonia - Górnik Łęczna 1:0

Gol klasy œwiatowej autorstwa Estończyka Konstantina Vassiljeva zapewnił Jagiellonii trzy punkty w sobotnim meczu z Górnikiem Łęczna i przedłużenie jej szans na miejsce w grupie mistrzowskiej piłkarskiej ekstraklasy.

Samo spotkanie do najciekawszych nie należało. Gra toczyła się z lekkš przewagš Jagiellonii, ale głównie za sprawš taktyki goœci, którzy cofnęli się w oczekiwaniu na kontrę, pozwalajšc białostoczanom długo rozgrywać piłkę.

W pierwszej połowie z tego rozgrywania niewiele wynikało, bo Jagiellonia nie stworzyła żadnej bardzo dobrej sytuacji. W 3. min uderzenie z rzutu wolnego Vassiljeva wybił na róg bramkarz Górnika, potem gospodarzom udało się przeprowadzić kilka składnych akcji skrzydłami, ale doœrodkowania zwykle kończyły się na obrońcach goœci.

Z akcji Łęcznej wart odnotowania był strzał z 6. min Przemysława Pitrego. Pomocnik goœci œwietnie uderzył zza pola karnego, ale równie dobrze spisał się w bramce Jagiellonii Bartłomiej Dršgowski, wybijajšc piłkę na róg.

Druga połowa zaczęła się według takiego samego scenariusza. Kibice gospodarzy ożywili się po technicznym strzale w 60. min Rafała Grzyba, który trafił w spojenie słupka z poprzeczkš. Pięć minut wczeœniej szansę miał Karol Œwiderski, ale w doœć trudnej sytuacji w polu karnym uderzył niecelnie.

W 65. min drugš żółtš kartkę zobaczył i boisko opuœcił Damian Jakubik, ale goœcie nie cofnęli się do rozpaczliwej obrony remisu a - przynajmniej przez kilka minut - nawet œmielej zaatakowali Jagiellonię. Ta próbowała cierpliwie rozgrywać piłkę na skrzydłach, by wykorzystać przewagę jednego zawodnika.

W 83. min Litwin Fiodor Cernych znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale Ÿle przyjšł piłkę i zablokowali go obrońcy. Ale chwilę póŸniej padł gol na wagę zwycięstwa białostoczan. Po wybiciu doœrodkowania przez bramkarza Górnika Litwina Dziugasa Bartkusa kontrę goœci wyprowadzał œrodkiem boiska Tomasz Nowak. Został jednak zatrzymany przez Vassiljeva, który tylko przełożył piłkę na lewš nogę i uderzeniem z ok. 20 metrów, w samo "okienko", trafił do siatki goœci.

W 87. min z pola karnego Górnika strzelał Piotr Grzelczak, ale wprost w ręce Bartkusa. W końcówce Jagiellonia przetrzymywała piłkę, a zrezygnowani goœcie nie mieli już żadnych szans na wyrównanie.

Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Konstantin Vassiljev (84).


Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Guti. Górnik Łęczna: Łukasz Bogusławski, Damian Jakubik, Łukasz Tymiński. Czerwona kartka za drugš żółtš - Górnik Łęczna: Damian Jakubik (65).


Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Dršgowski - Łukasz Burliga, Guti, Igors Tarasovs, Piotr Tomasik - Taras Romanczuk (79. Jacek Góralski), Rafał Grzyb, Przemysław Frankowski (77. Karol Mackiewicz), Konstantin Vassiljev, Fiodor Cernych - Karol Œwiderski (70. Piotr Grzelczak).


Górnik Łęczna: Dziugas Bartkus - Łukasz Mierzejewski, Tomislav Bozic, Radosław Pruchnik, Damian Jakubik - Łukasz Bogusławski, Grzegorz Bonin, Krzysztof Danielewicz (61. Tomasz Nowak), Przemysław Pitry (78. Łukasz Tymiński), Marcos Garcia Barreno (46. Paweł Sasin) - Bartosz Œpišczka.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL